Pomocí bylinek si můžete i zlepšit náladu. Jak na to?

dobra nalada
Zdroj foto: envato

Dobrá nálada: Máte depku a nevíte, co s tím? Do ničeho se vám nechce? Jste smutní a skleslí? Něco se nepodařilo? Tak i tady pomůžou bylinky, a když budete mít náš článek po ruce, tak se vám nemůže stát, že byste si na ty správně nevzpomněli.

levandule
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Levandule

Bylinkou číslo jedna, která pomáhá se smutkem a mírnými depresemi je bezesporu levandule. Její výhodou je i to, že je všestranně použitelná. Ze sušených květů si můžete uvařit čaj, éterický olej si můžete nakapat do aromalampy, nebo jím natřít spánky, aby se uvolňoval přímo tam, kde má. Levandule se dá použít i do koupele, a to nejen na unavené nohy, ale na celé tělo. Vychutnejte si koupel, která nepřesáhne 38 °C a uvolněte se. Kromě levandule si do koupelny dejte svíčku a relaxační hudbu.

rozmaryn
Zdroj foto.pixabay

Rozmarýn

Nečekali byste tuto bylinku jako pomocníka pro dobrou náladu? A přesto jí je. Rozmarýn můžete použít také jako čaj, ale lépe funguje éterický olej. Dejte jej do aromalampy a hned uvidíte ten zázrak. Rozmarýn má sílu čistit negativní vibrace a měnit je na pozitivní. Je to bylinka dobré nálady, přátelství a vášně. Nejen proto byste jej určitě měli mít ve své bylinkové zahrádce a lékárničce první pomoci!

trezalka
Zdroj foto.pixabay

Třezalka

Třezalka zahání chmury a působí jako mírné sedativum. Pomáhá s mírnou depresí, ale používá se jako podpůrná bylinka pro lidi trpící skutečnými depresemi (i když ti už obvykle potřebují jako základní lék nějaké antidepresivum). Třezalka roste všude kolem, a tak není třeba ji na zahradě cíleně pěstovat. Nasušte si pár natí na dny, kdy budete smutní. Pak už stačí uvařit si z ní čaj, který navíc i příjemně chutná. Jen dávejte pozor, abyste po vypití čaje nešli hned na sluníčko!

fenykl
Zdroj foto.pixabay

Fenykl

Také máte fenykl spojení spíš s čajíčky proti kolice u miminek? No možná to k dobré náladě nemá tak daleko, jak by se zdálo. Správné zažívání totiž také přispívá k dobré psychice a naopak psychika ovlivňuje naše zažívání. Fenykl odpuzuje negativní energie a posiluje imunitu a také čistí vaše oči, aby lépe viděly to, co je ve vašem životě podstatné. Z fenyklu si určitě uvařte čaj, ať zaženete všechny splíny.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.nasehvezdy.cz, www.wellnesslife.cz, www.markeesbigworld.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here