Uklidněte si psychiku přírodní cestou. Vyzkoušejte přírodní antidepresiva

mesicek lekarsky nervozita

Už v minulém článku jsme si povídali o bylinkách, které léčí především naši duši, i když řada z nich má velký pozitivní vliv na naše tělo. A protože v dnešní době je všude kolem nás – i v nás – stres, napětí a nervozita, budeme se tomuto tématu věnovat i nyní. Představíme si další bylinky (přírodní antidepresiva), které příznivě působí na nervovou soustavu člověka.

Tato nevšední, okrasná rostlinka s květy ve tvaru hroznu je ozdobou každé zahrádky, ale též patří mezi nejvýznamnější léčivé bylinky používané při stresu, hysterických záchvatech, nervovém vyčerpání a depresích. Nejúčinnější je ve formě nálevu a tinktury. 2 lžičky natě šišáku přelijte ¼ litrem vroucí vody, nechejte v přikryté nádobě 10 minut louhovat, přeceďte a pijte 1x až 2x denně.

Má silný antidepresivní účinek a její léčivé účinky jsou ověřeny řadou klinických výzkumů. Čaj z třezalky je skvělý proti depresím, úzkosti, neklidu, tlumí strach a nervozitu. Aby se léčivý účinek projevil, měla by pitná bylinková kúra trvat nejméně 3 týdny, maximálně však 6 týdnů. Pak je vhodné udělat 3 měsíční pauzu. Třezalku nikdy neužívejte v době těhotenství, může totiž vyvolat potrat.

Své blahodárné účinky tato bylinka ukrývá v kořenech. Extrakt z kořenů nebo i listů má antidepresivní účinky, pomáhá ulevit při psychickém přetížení organismu a chrání před stresem. Patří mezi přírodní antidepresiva. Ženšen také není žádoucí užívat v těhotenství, ale také při problémech s vysokým tlakem. Maximální doba užívání se doporučuje 3 týdny.

Měsíček má schopnost uklidňovat nervy, užívá se při pocitech bezmoci, pesimismu a ztráty chuti do života. Působí jako mírné sedativum a patří mezi přírodní antidepresiva. Léčebné účinky měsíčku jsou doloženy lékařskými výzkumy, a právě pro své účinky se používá i v oblasti kosmetiky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here