Bylinkové koupele na zimu. Jaké vás zahřejí?

  Koupele z bylinek jsou samozřejmě vhodné po celý rok, ale v zimě si můžete připravit pár speciálních, která vás zahřejí, odeženou všechny chmury a depresi, anebo vás naladí na vánoční atmosféru.

Levandulová koupel

Levandule je bylinka uklidňující, působí blahodárně na naše nervy, a hodí se svou vůní i k Vánocům. Koupel připravíme tak, že několik hrstí sušené levandulové natě vaříme půl hodiny v 5 litrech vody. Necháme lehce zchladnout a vlijeme do vody ve vaně. Koupel si užíváme 20 minut. Pokud nemáme sušenou levanduli, nevadí, použijeme pár kapek éterického levandulového oleje.

Pomerančová nebo citronová koupel

S pár kapkami pomerančového nebo citronového éterického oleje vykouzlíme koupel, která v nás probudí adventní a vánoční atmosféru, i kdybychom nechtěli. Koupel si užívejte při teplotě 38 °C a po dobu 20 minut.

Zázvorová koupel pro zahřátí organismu

Vrátili jste se ze zimních radovánek a jste celí promrzlí? Pak kromě tradičního svařáku zkuste i zahřívací koupel ze zázvoru. Můžete použít pár kapek zázvorového oleje, anebo uvařit několik kousků zázvoru ve 2 litrech vody, nechat zchladnout a nalít do příjemně teplé vody – okolo 38 °C. Délka koupele by neměla přesáhnout 20 minut.

Regenerační koupel ze směsi bylinek

Kdy jindy než v zimě si dopřát regenerační koupel? Potřebujete jen po jedné polévkové lžíci těchto sušených bylinek: šalvěj, jitrocel, chmel a dubová kůra. Vše povaříme cca 15 minut ve 2 litrech vody, poté necháme zchladnout, přecedíme a nalijeme do vody ve vaně. Regenerační koupel bude mít nejlepší účinky při teplotě 38 °C a době 15–20 minut.

Eukalyptová koupel proti rýmě a na povzbuzení organismu

Spustila se vám rýma? Nebo se cítíte unavení? Na obojí je výborná koupel s pár kapkami eukalyptového oleje. Můžete lehce přesáhnout teplotu vody (na 39 °C) a dobou koupání nepřekračujte 25 minut.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here