Přesnídávka: Dětskou výživu si můžete připravit i doma a budete mít stoprocentní jistotu, že jste tam dali jen to, co je dobré. Využijte domácí meruňky, broskve, jablka, hrušky. Výživa se dá vyrobit téměř ze všeho.
Co přidat do výživy, aby byla plná vitamínů
Do výživy můžete přidat mandle (je nutné je předem namočit), čerstvé ovoce (meruňky je možné přidat i sušené (nesířené, také předem namočené), trošku cukru nebo medu (ale zralé domácí ovoce není třeba přislazovat) či špetku skořice.
Jak postupovat
Vše, co je potřeba namočit, si předem namočíme (mandle, sušené ovoce). Do základu výživy se nejlépe hodí jablka, protože mají plno vitamínů a výživu nám i přirozeně zahustí. Jablka nakrájíme a podlijeme troškou vody, dáme vařit. Přidáme další ovoce, podle toho, jestli chceme výživu jednodruhovou nebo vícedruhovou. Přidáme skořici. Vaříme do změknutí ovoce, můžeme přisladit a nakonec rozmixujeme tyčovým mixérem. Pak ještě raději propasírujeme přes cedníček a nalijeme do menších skleniček tak, aby jedna sklenička byla na jednu přesnídávku.
Jak přesnídávky uchovávat
Protože jsou domácí a neobsahují žádné přidané látky, které by prodlužovaly jejich trvanlivost, uchováváme tyto výživy v lednici, vydrží nám určitě minimálně týden. Pro děti je lepší vždy po týdnu uvařit novou várku.
Pro delší trvanlivost byste je mohli zavařit nebo zmrazit, to ale ubírá na čerstvosti i obsahu vitamínů, takže to příliš nedoporučujeme.
A jaké další ovoce můžete vyzkoušet
Příště zkuste ještě rakytník (ale raději namíchaný s nějakým sladkým ovocem), červený, bílý nebo černý rybíz, jostu, ostružiny, maliny nebo jahody.