Uklidnění mysli za pomoci bylinek. Víte, které bylinky pomáhají?

kozlik lekarsky uklidneni nervy

Které bylinky mají léčivou sílu, jež vám dodá potřebný klid a dostane vás do pohody? Poradíme vám ty nejlepší rady moudrých léčitelů a můžete si sami namíchat ty nejlepší léčivé směsi na uklidnění mysli.

Pro sebe si zasloužíte určitě to nejlepší. Nezapomínejte na to ve chvíli, kdy se snažíte všechno perfektně zvládnout, a pak padáte vyčerpáni únavou. Je důležité naučit se v životě najít si čas pro chvíle klidu a odpočinek. A které že bylinky na uklidnění mysli pomáhají?

Kozlík má mimořádně silný účinek na nervovou soustavu. Pomůže při stresu, vyčerpanosti, uvolní křeče způsobené nervozitou a zmírní žaludeční či střevní potíže nervového původu. Při silném podráždění bylinka tlumí, při stavech smutku naopak povzbudí. V přírodě existuje mnoho druhů kozlíku, ale jen jeden je ten pravý. Poznáte ho podle charakteristické vůně kořene.

V lidovém léčitelství se jí říká „andělský kořen“. Všechny části rostliny – kořen, listy i semena obsahují éterické oleje. Bylinka příznivě ovlivňuje nervovou soustavu, uklidňuje a navozuje dobrou náladu. Její zklidňující účinky můžete použít také k prevenci proti nepříznivým následkům dlouhotrvajícího stresu.

Pro léčebné účely se sbírá kořen puškvorce. Dokáže zlepšit náladu, vnitřně uklidní nervovou soustavu a je vhodný i ke koupelím. 200 gramů strouhaného kořene puškvorce nechte přes noc louhovat v 5 litrech studené vody. Další den výluh zahřejte až k bodu varu, ale nevařte! Poté nechejte ještě 5 minut louhovat, přeceďte a vlijte do připravené lázně.

Působí při slabostech nervové soustavy a je vhodná i do koupelí. Bylinka vám zajistí klidný spánek i mysl. Čaj si uděláte snadno zalitím 3 lžiček natě mateřídoušky ¼ litru vroucí vody. Necháte 15 minut louhovat a pijete 2x denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here