Rozmarýn zlepšuje paměť, koncentraci a další kognitivní funkce!

rozmarýn na paměť

Už od starověku byl rozmarýn používán pro své léčebné účinky.

Shakespeare o něm dokonce píše ve svém slavném Hamletu, kde ho doporučuje na paměť.

A ukázalo se, že měl pravdu!

Rozmarýn zlepšuje paměť u starších lidí

Studie publikovaná v The Journal of Medicinal Food sledovala 28 seniorů s průměrným věkem 75 let a jejich reakci na rozmarýn.

V poměru s placebem mělo podávání rozmarýnu statisticky významné účinky na zlepšení rychlosti paměti.

Zajímavé ale je, že pozitivní účinky měly 750 mg dávky, zatímco vysoké 6000 mg dávky měly spíše opačné účinky. Právě zde se tedy hodí pořekadlo, že je méně někdy více.

Inhalace zvyšuje pozornost u mladých lidí

Podle autorů studie ale nebyli první, kteří rozmarýn testovali.

V předešlé studii se testovalo inhalování rozmarýnového oleje 140 adolescenty, kteří poté vykazovali lepší pozornost a zlepšení dalších kognitivních funkcí.

V oddělené studii pak aroma rozmarýnu pomohlo studentům zlepšit výkon u zkoušek.

Jak tedy rozmarýn využívat?

Rozmarýn by měl být určitě stálicí, co se týče bylinkek ve vaší kuchyni. Nejen, že vaše pokrmy skvěle dochutí, ale pomůže i sám o sobě.

Také si z rozmarýnu můžete udělat čaj. Bude vám stačit lžička sušených nebo čerstvých listů na jeden hrníček. Stačí je přelít vroucí vodou a 10 minut louhovat.

Můžete ho využívat i ve formě vonných olejů, které kápnete do aromalampy či koupele.

A nebo si rozmarýn zasaďte do květináče a tu a tam si k němu přičichněte!

zdroj: greenmedinfo.com
 
bylinkopedie nákup produktů
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here