Přírodními prostředky proti vším

Vši jsou jistě nevítanými společníky, ale jejich návštěvám se mnohdy nevyhneme, zvláště pokud naše děti navštěvují mateřskou nebo základní školu. Když už se nám vši objeví, není třeba propadat panice, ale naopak razantně zasáhnout pomocí přírodních prostředků.

Tea Tree Oil

Nejspolehlivějším pomocníkem je éterický olej z australského čajovníku TTO (Tea Tree Oil). 10 kapek tohoto oleje nakapeme do jakéhokoliv šamponu, vlasy umyjeme, zabalíme do igelitové čepice a necháme cca 15 minut působit. Opakujeme po 8 dnech. Olej však zahubí jen lezoucí vši, vajíčka – hnidy bohužel nezahubí nic, zde se osvědčuje pravidelné každodenní vyčesávání hustým hřebínkem, či ruční odstraňování vajíček, nebo dokonce ostříhání vlasů při hojnějším napadení. Hřebeny vymýváme horkou vodou a povlečení vypereme.

Další éterické oleje

Proti vším účinkují i další éterické oleje: anýzový, kakostový, eukalyptový, rozmarýnový, tymiánový, skořicovníkový, petrželový či ylang-ylang. Použití je prakticky stejné jako u TTO. Vyzkoušejte, který zabere na vaše vši nejlépe. Co však je účinné jednou, podruhé být nemusí: vši jsou velmi rezistentní vůči prostředkům, které již byly použity. Nezbývá než prostředky střídat.

Prevence proti vším

Stoprocentně účinná prevence neexistuje, ale osvědčilo se několik pravidel:

  1. Vlasy dětem pravidelně stříkáme TTO sprejem, který vši odpuzuje.
  2. Chlapečky pravidelně stříháme, protože na krátké vlasy (do 5 cm) vši obvykle nelezou, neboť se nemají kde uhnízdit.
  3. Holčičkám naopak dlouhé vlasy splétáme do copů, protože do spletených vlasů se vši hůře dostávají než do rozpuštěných.
  4. Vlasy pravidelně myjeme a případný výskyt vší kontrolujeme. Nález také ihned nahlásíme ve škole či školce, jinak se vši rozšíří po kolektivu a i my je budeme mít co nevidět zpátky.

Přejeme vám krásné vlasy bez nezvaných hostů!   bylinkopedie nákup produktů

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here