Potpourri – omamná vůně u vás doma

potpourri

Potpourri, vonné směsi, pocházejí z Francie a používají se do interiérů již celá staletí. Namíchejte si své vlastní a kouzelně provoňte celý váš domov!

Na co si dát pozor?

Při výrobě je zásadní správný výběr bylinek a koření – a to tak, aby výsledná vůně odpovídala vašemu vkusu, byla vám příjemná, a aby k sobě jednotlivé komponenty směsi barevně ladily – ideálně aby ladily s celým interiérem, kde budou umístěny.

Nejvhodnější komponenty do směsi

Základem směsi Potpourri jsou většinou celé květy nebo okvětní lístky, které můžete kombinovat i s dalšími přírodninami, případně s jinou vhodnou „umělou“ výzdobou (kameny, úlomky keramiky, skleněné kuličky aj). Do směsi můžete přidat plátky exotického ovoce, například různých sušených citrusových plodů, dokonce lze použít i plátky kiwi.

Jako koření je do směsi nejvhodnější skořice, hřebíček, jalovec, muškátový oříšek, anýz, badyán či kousky vanilkového lusku.

Vše doplníme malými šiškami či plody šípku.

Co dál?

Vonnou směs nasypte do pěkné nádobky a umístěte ji, pokud je to možné, co nejblíže nějakého tepelného zdroje, aby se vůně co nejvíce rozvinula.

Když potpouri přestává vonět, jemně ho rukama načechrejte a promíchejte, nebo použijte pár kapek vonného éterického oleje a směs se opět krásně rozvoní.

Pro inspiraci uvádíme dva vyzkoušené recepty:

RŮŽOVÉ OPOJENÍ

– 1 šálek sušených okvětních lístků růže (či růží – chcete-li, aby směs byla barevnější)

– ¼ šálku drceného hřebíčku a kousku sušené skořice

– ¼ čajové lžičky muškátového oříšku

– nalámaná sušená kůra z pomeranče

SVĚŽÍ DEN

– ½ šálku listů sporýše

– ½ šálku lístků pelargonie

– nalámaná sušená kůra z pomeranče a citronu

– 10 ks rozdrcených semínek koriandru

Kombinací existuje nespočet, přejeme vám hodně štěstí a inspirace při tvorbě vlastní voňavé směsi!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
TIP
Popis:

Internetový obchod s produkty pro zdraví. Prozdravi je největším internetovým obchodem s doplňky stravy, přírodní kosmetikou, zdravotními přístroji a zdravou výživou v České republice.

 

nabídka produktů

 

TIP
Popis:

Jsme rodinná firma, která se zabývá prodejem a obchodem už od roku 1992. V posledních letech děláme radost lidem přírodní kosmetikou, doplňky výživy, vitamíny, speciálními jedlými oleji a medicínou.

 

nabídka produktů

 

TIP
Popis:

Cílem Pepi je být spolehlivým partnerem pro výběr produktů do domácnosti a na zahradu. Neustále se snaží rozšiřovat sortiment a kvalitu vlastních služeb.

 

Nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here