Které bylinky se hodí na poranění kůže?

poraneni kuze aloe vera

Nejrůznější poranění kůže jsou tím nejběžnějším zraněním, která se stávají každému z nás několikrát do měsíce. Většinou není potřeba se o ně výrazněji starat, protože se s nimi tělo vypořádá samo. Avšak někdy nastanou o něco horší zranění, která si již vyžadují naši pozornost. Proč na ně tedy nepoužít bylinky místo chemických mastí?

Bylinky jsou velmi vhodné

Bylinky, jakožto přírodní léčivo jsou někdy mnohem vhodnější než uměle vytvořené léčivé prostředky. I když bývají někdy hůře dostupné, jejich účinek většinou stojí za to. Pozor si jen musíte dát na to, jaké rostliny pomáhají, na jaká zranění. Tím předejdete případným dalším problémům a v tom nejhorším případě i zhoršení celé situace. Jestliže si však něco málo přečtete nebo se poradíte s odborníkem, nemůžete udělat s bylinkami chybu.

Heřmánek nebo aloe vera?

Heřmánek pravý je velmi univerzálním léčivem, jež pomůže na širokou škálu zranění. Například odvarem z něj můžete potírat svědivé rány, kopřivku nebo popálení od sluníčka, což je se zvyšující se letní teplotou stále aktuálnější téma. Ještě širší spektrum použití má ovšem bylinka aloe vera, konkrétně její listy. Gel z těchto listů je výborný ke zlepšení popálenin, případně ke změkčení ztvrdlé kůže či zvlhčení pokožky. Existují také studie, že tento gel je schopen také vyléčit lupénku.

Arnika a měsíček

Vhodná na hojení poraněné kůže je také arnika, jež působí analgeticky, ránu dezinfikuje, a ještě ke všemu tlumí zánět. Oceníte ji zejména po chirurgickém zákroku v případě nejrůznějších otoků. Tato rostlina je totiž umí velmi účinně zmírňovat. V případě větších zranění přijde řada na měsíček. Do jeho čaje je možné namáčet obvazy, které nejenže ránu přikryjí, ale současně ji i pomáhají zahojit.

Na poranění kůže existuje několik velmi vhodných bylinek, které jistě stojí za vyzkoušení. K dostání bývají v lékárně, ale ještě lépe v přírodě. Pokud tedy na nějaké narazíte, určitě si je neváhejte natrhat.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here