Pekelné bylinky. Léčivé bylinky, které mají pekelný název

Čertovská i andělská síla léčivých rostlin je známá od nepaměti. Už jen proto, že některé z bylinek mají anděla či čerta přímo ve svém oficiálním nebo lidovém názvu. Nejprve se podíváme na léčivky takzvané pekelné:

pekelné bylinky

Ločidlo čertovo lejno

Bylinka, která je proslulá svým strašným zápachem. Pochází z Indie a jde vlastně o pryskyřici vytékající z kořene rostliny „Asa“, jak se ločidlu také říká. Kořeněnou chuť ločidla můžeme znát z chuti worcesterové omáčky. Ločidlo má nejrůznější léčebné účinky – pročišťuje celý organismus, podporuje trávení a vyhání z těla parazity. Léčivý vliv má též na dýchací systém, podporuje vykašlávání, posiluje imunitu a lymfatický systém. Dále má protizánětlivé účinky a působí dobře na psychiku. Zkrátka a dobře, „vyžene z člověka i samotného ďábla“.

Harpagofyt ležatý

Jde o sukulentní bylinku nazývanou též čertovo kopyto nebo čertův spár. Hlízy mají silné antipyretické a protizánětlivé vlastnosti, které se podobají účinku kyseliny acetylsalicylové (aspirin). Nejčastěji se bylinka používá proti horečce a revmatickým bolestem, uplatní se i při degenerativním onemocnění kloubů. Oblíbená je proto zejména u sportovců, kde jsou klouby silně namáhány.

Kozlík lékařský

Výrazně aromatická bylina v lidovém léčitelství nazývaná též „baldrián“ nebo čertikus.

Kozlík lékařský má především sedativní účinky – uklidňuje, mírní křeče a vyvolává silnou ospalost až omámenost, která je způsobována už samotnou vůní rostliny.

Bylinka bývá součástí mnoha přípravků užívaných při psychických obtížích, rozrušení, úzkostech a nespavosti. Běžně známé jsou kozlíkové kapky nebo tobolky s práškem získaným z rozdrceného kořene rostliny.

Pro tyto své vlastnosti by se ale kozlík neměl užívat dlouhodobě nebo ve větším množství naráz.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here