Harpagofyt ležatý

Česky: 

Harpagofyt ležatý

Latinsky: 

Harpagophytum procumbens

Slovensky: 

harpagofyt ležatý

Harpagofyt ležatý je známější pod lidovým názvem čertův spár. Používá se k léčbě řady onemocnění.

Česky: Harpagofyt ležatý, Latinsky: Harpagophytum procumbens, Slovensky: harpagofyt ležatý

Léčebné účinky

  • Používá se k úlevě od artritidy, bolesti dolní části zad, kolenou a kyčlí.
  • Napomáhá také při ztrátě chuti k jídlu a při poruchách zažívacího traktu.
  • Zmírňuje bolest.
  • Má protizánětlivé účinky.
  • Používá se také proti horečce.
  • Podporuje hojivé procesy.

Použití a přípravky

Harpagofyt dokáže odpomoci od nejrůznějších bolestí – nedávné výzkumy prokázaly, že čertův spár může ulevit od bolesti z artritidy za pouhých deset dní používání. Používá se také k léčbě osteoartrózy, revmatoidní artritidy, dny, bursitidy a bolesti měkkých tkání (bolesti svalů).

Vzhledem k tomu, že studie neprokázaly žádné vedlejší účinky, dokonce i ve velmi vysokých dávkách může být ďábelský dráp alternativou pro ty, kteří užívají léky proti bolesti, jako je Ibuprofen a Acetaminophen (tyto léky mohou způsobit problémy s játry a žaludkem). Harpagofyt může být zdravější přístup k léčení bolesti kloubů.

  • Využívá se zejména kořen této rostliny, ze které se připravuje prášek nebo extrakt.
  • Využít lze také hlízu této rostliny.
  • Rostlina je populární mezi sportovci, kteří nadměrně zatěžují své klouby a mohou po tréninku pociťovat bolest kloubů.
  • V České republice je herpagofyt dostupný pouze ve formě doplňků stravy.

Kontraindikace:

Nesmí se užívat během těhotenství, při hypotenzi a při použití inzulínových přípravků všech typů. Rovněž by se mu měli vyhnout lidé se žaludečními vředy nebo vředy dvanáctníku. Inhalování může zvýšit účinek hypotenzních a antiarytmických léků.

O harpagofytu

Harpagofyt ležatý (Harpagophytum procumbens) má svůj původ v jižní Africe v okolí pouště Kalahari. Kvůli tvaru svých plodů se často nazývá ďáblův dráp nebo čertův spár. Tato sukulentní rostlina tvoří rozsáhlý kořenový systém, který se využívá pro své léčebné účinky.

Za svůj lidový název vděčí také svým plazivým výhonkům, které obsahují jednoduché asi 4 cm široké listy. Harpagofyt kvete od listopadu do dubna. Květy jsou obvykle světle fialové až tmavě růžové. Z nich se tvoří plody, které dosahují velikosti až 15 cm.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů