Jak si poradit s oparem přírodní cestou

medunka
Zdroj foto: envato

Bylinky na opar: Opar není žádná příjemná záležitost a navíc na rtech ani moc hezky nevypadá. Máte před důležitým pohovorem, schůzkou nebo prezentací? Zkuste se oparu zbavit pomocí bylinek.

Čím je opar způsoben

Opar je způsoben virem Herpes simplex (HSV 1), a jestliže se již jednou dostane do vašeho těla, budete v budoucnu náchylnější na opakované infekce. Ale dobrou zprávou je, že oparu můžete předcházet a bránit se mu.

Odstraňte rizikové faktory

Prvním úkolem je odstranit ze svého života rizikové faktory, jako je snížená imunita (po prodělané nemoci nebo při nemoci), stres, nepříznivý vliv sluníčka (nadmíra UV záření, spálení kůže) a popřípadě potraviny, na které jste alergičtí (pomeranče, rajčata).

tymian
Zdroj foto: envato

První pomoc při oparu

Dobrou zkušeností je kosmetická vazelína, kterou opar natřete, aby se dále nešířil a aby se do něj nezanesla další infekce. Další možností jsou kostky ledu, ovšem nikoliv z vody, ale z odvaru z řepíku, tymiánu nebo zeleného čaje. Kostky ledu přikládejte k oparu a nechte co nejdéle působit. Také kořeny lékořice mají protizánětlivé účinky působící právě na opary. Můžete přidávat kousek čistého kořene přímo na opak, anebo si zakoupit prášek z kořenů lékořice a ten smíchat opět s výše uvedenou kosmetickou vazelínou a nanést na opar. Lékořice by se však neměla používat dlouhodobě. Pomoci by měla i bílá zinková mast (např. Sudocrem), která se používá při opruzeninách u kojenců.

Tinktura z meduňky

Další pomoc přímo z přírody se nabízí ve formě tinktury z meduňky lékařské. Tuto tinkturu si můžete připravit do zásoby, pokud na opary opravdu trpíte. Stačí 3 hrsti listů meduňky naložit do 0,5 litru alkoholu (vodky, lihu) a nechat 3 týdny louhovat ve tmě a chladu. Poté přecedit a uložit do tmavých skleniček. Tinkturu můžete kapat přímo na opar, nebo i na ledové kostky, popřípadě ji smíchat s kosmetickou vazelínou.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here