I nočnímu pomočování dětí se dá zabránit pomocí bylinek

dite
Zdroj foto: envato

Noční pomočování: Děti jakéhokoliv věku mohou trpět nočním pomočováním. Možná už jsou dávno z plínek venku, a přesto se u nich rozvine tento problém. Podívejme se na něj blíže.

Proč dochází k nočnímu pomočování

Noční pomočování dětí může mít mnoho fyzických i psychických příčin. Z těch fyzických jmenujme nemoci ledvin a močových cest, prochladnutí močových cest apod., z těch psychických je to pak zejména nadměrné zatěžování dětí (přísní rodiče, kteří vyžadují řád za každých okolností, vedou děti k výkonu, děti mají naplánovanou každou minutu svého volného času, takže vlastně žádný volný čas nemají…).

Jak problém řešit

rebricek
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Pokud je příčinou fyzická nemoc, je třeba ji konzultovat s lékařem. Psychické problémy může pomoci vyřešit psycholog, ale i zmírnění tlaku rodičů na dítě velmi pomáhá. Dítě potřebuje zejména o problémech mluvit a vypovídat se z nich.

Co před spaním rozhodně nedělat

Děti, které trpí nočním pomočováním z jakýchkoliv důvodů, by neměly mnoho pít těsně před spaním, aby si mohly ještě před ulehnutím do postýlky dojít na záchod. Dále by neměly jíst večer (popř. vůbec) potraviny, které dráždí ledviny – velmi slaná jídla, sýry, papriky, rajčata, brambory, červenou řepu, tropické ovoce, džusy, vnitřnosti, z koření pak pepř, nové koření a tymián.

A jaké bylinky naopak pomohou

Při pomočování pomohou zejména tyto bylinky: řebříček – nejlépe jako čaj, celík zlatobýl, dubová kůra – jako čaj, vybírejte tu v biokvalitě a nepoužívejte ji dlouhodobě, přeslička – pomůže jako čaj i koupel těsně před spaním, vhodná je i třezalka (nezapomínejte na její kontraindikaci u některých léků a vliv sluníčka na citlivou pokožku).

Existuje ještě nějaká pomoc kromě bylinek?

Ano, pořiďte dětem teplejší pyžamko, popř. jim dávejte spodní prádlo, které zahřívá oblast, kde se nacházejí ledviny. Tím předejdete prochladnutí této citlivé oblasti. Děti, které se v noci často odkopávají, mohou spát v overalu, díky tomu jejich ledviny zůstanou v teple po celou noc.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here