Nevolnost v těhotenství trápí velkou většinu žen, zvláště se uvádí, že jí trpí ženy vysoké, které po ránu musí překonávat větší výšku při vstávání… Ale i nevolnost můžete zahnat pomocí bylinek – a všechny uvedené bylinky se mohou bez vedlejších účinků používat právě v těhotenství.
Kopr
Čaj z koprového semínka se doporučuje nejen na koliky u kojenců, ale právě i čerstvě těhotným maminkám. Tento čaj navíc uklidňuje nervy, pomáhá při bolestech hlavy, tiší nevolnost nejen u těhotných, ale také při cestování. Pozor jen na to, že je zároveň močopudný. Jak si čaj připravíte? Lžičku koprových semínek zalijte 250 ml vroucí vody a nechte asi 15 minut louhovat. Poté přeceďte a pijte jeden šálek denně po ránu (nebo 1 šálek před cestou).
Heřmánek
I heřmánkový čaj uklidňuje jak žaludek, tak nervy, což se v těhotenství hodí dvojnásob. Heřmánkový čaj si připravte běžným způsobem a pijte 2x denně, nejlépe ráno a večer, po dobu 3 měsíců (1. trimestr).
Fenykl
Dalším pomocníkem pro správné zažívání a proti nevolnostem je oblíbený fenykl. Jednu lžíci semínek rozdrťte v hmoždíři (lépe se tak uvolní účinné látky), zalijte 250 ml vroucí vody, přeceďte a pijte jeden šálek po ránu.
Anýz
Také anýz je vhodnou bylinkou proti nevolnostem. Anýzové plody také rozdrťte v hmoždíři, zalijte vroucí vodou a přeceďte. Pijte jeden šálek denně po ránu. Čaj neslaďte.
Meduňka
Meduňka má kromě schopnosti tišit nervy a úzkost i schopnost tišit rozbouřený žaludek. Meduňkový čaj pijte v prvním trimestru 1 šálek ráno (proti nevolnosti) a 1 šálek večer (pro snadnější usínání).
Zázvor
Kdo má rád zázvor, může si čaj připravit i z oddenku této rostliny. Po ránu může rychle pomoci i kousek kandovaného zázvoru.
Mateřídouška
Mateřídouškový čaj (neslazený) pomáhá také při nevolnostech. Pijte jej v množství 1 šálek denně, nejlépe po ránu. Nepřekračujte doporučené množství, protože mateřídouška také urychluje porod (v pozdějším těhotenství). Pokud si nejste jisti, zda můžete užívat mateřídoušku vnitřně, zkuste aromaterapii pomocí mateřídouškového esenciálního oleje.