Akné netrápí jen puberťáky – ale jak s ním zatočit

konopny olej
Zdroj foto: ElinorD, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Ano, akné dokáže pěkně potrápit a nepotýkají se s ním jen dospívající. Častokrát nám akné přetrvává do vyššího věku, u žen se objevuje těsně před menstruací nebo při ní atd. Avšak i na akné lze vyzrát za pomoci těch správných bylinek.

S akné lze bojovat vnitřně i zevně

popenec
Zdroj foto: Jeffdelonge at French Wikipedia, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Pupínky se sice objevují zevně, ale nejdůležitější je léčba zevnitř. Veškerá zevní léčba je hlavně podpůrná.

Co změnit ve stravě

Ve stravě se pokuste omezit sladká a příliš slaná jídla, stejně jako jídla z polotovarů. Naopak doplňte vitamíny A a B a zinek – to vše najdete v mrkvi, slunečnicových a dýňových semínkách, mandlích a klíčcích z obilí. Dále můžete vnitřně používat tinkturu ze štětky lesní (návod jsme vám přinesli nedávno) nebo odvar či olej z ostropestřce, který posiluje játra.

Zevní léčba

Postiženou pleť můžete omývat nebo přikládat obklady z odvaru z měsíčku lékařského, sedmikrásky, popence, brutnáku, jetele, macešky rolní nebo kořene omanu. Přiložit se dá také zelný list. Jednotlivé pupínky můžete také potřít tinkturou z kaštanu. Éterický olej z pelargonie může být použit do obkladů nebo jako aromaterapie.

Péče o pleť

Pečovat o aknózní pleť vyžaduje trpělivost a disciplinovanost. Zejména je potřeba zdržet se vymačkávání pupínků, protože tím docílíte jen toho, že se „nákaza“ roznese ještě dále. Navíc si můžete zanést do organismu další infekci. Raději pleť ošetřujte pomocí kvalitních rostlinných olejů lisovaných zastudena – doporučuje se amarantový olej, černuchový olej nebo konopný olej. Opatrně můžete také pupínky potírat koloidním stříbrem.
bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here