Výzkum, který prováděli vědci na Washingtonské univerzitě, potvrdil, že česnek je až stokrát účinnější než nejoblíbenější antibiotika.
Tak proč tedy zatěžovat organismus antibiotiky?
Zkustě raději tuto česnekovou polévku!
Zázračná polévka
Určitě vyzkoušejte tento recept, který vám možná připomene i starodávnou chlebovou polévku našich prababiček.
Co budete potřebovat?
- Asi 5 stroužků česneku
- 2 lžíce másla
- 2 lžíce olivového oleje
- 2 velké nadrobno nakrájené cibule
- 1 polévková lžíce nasekaného čerstvého tymiánu
- 250 ml kuřecího vývaru
- 1 svazek čerstvých bylinek, petržel, tymián a bobkový list
- 3 šálky chlebových kostiček,
- 1 šálek zakysané smetany
Jak na to?
- Rozehřejte troubu na 180 ° C. Česnek můžete nechat ve slupce, jen odřežte dřevnaté špičky u česnekových stroužků, zakápněte vydatně olivovým olejem a zabalte stroužky do alobalu. Pečeme po dobu 90 minut. Česnek pečením ztratí svou ostrou chuť a štiplavost a získá zcela odlišnou chuťovou podstatu, která se stává lehce nasládlou a mírně oříškovou. Po vychlazení stroužky ze slupky snadno vymačkáte prsty jako česnekovou pastu.
- Mezitím zahřejte v hrnci 2 lžíce olivového oleje a trochu másla. Nechte po dobu asi 10 minut zpěnit cibuli. Pořádně rozmačkejte pečený česnek a přidejte do hrnce. Dobře promíchejte, přidejte nasekaný tymián, čerstvé bylinky a zalijte kuřecím vývarem.
- Snižte teplotu na minimum, přidejte chléb a vaříme do té doby, až kostky chleba změknou.
- Vyjměte směs bylinek a polévku rozmixujte. Měli byste získat pěknou a krémovou texturu. Bylinky nasekáme nadrobno a vrátíme zpět do hrnce. Přidáme trochu zakysané smetany. Nakonec přidáme sůl a pepř podle chuti.
Tato polévka vám posílí vaši imunitu v době, kdy vás zmůže virové onemocnění. Až ji ochutnáte, určitě ji začnete připravovat své rodině a to především v období chřipkových epidemií.
Polévka je grunt a v tomto případě to platí dvojnásob, protože díky ní posílíte obranyschopnost svoji i vašich nejbližších.