I miminka mohou zkusit sílu bylinek. Které bylinky jsou pro miminka vhodné?

miminko

Vyvstává otázka, co lze děťátku podat k úlevě od bolesti, horečky či kojenecké koliky, abychom mu neublížili. Po kterých bylinkách lze sáhnout a v jaké formě je pro miminko použít?

Jak ulevit miminku při prořezávání zoubků?

Tato bolestivá záležitost bývá spojena s neklidem, podrážděností a plačtivostí. Často se přidá i zvýšená teplota nebo virózy spojené s oslabenou imunitou dítěte v této době.

Miminko potřebuje především psychickou útěchu, nicméně pomáhá také masáž dásní bylinnými olejíčky, jež ulevují od bolesti a zároveň dásně dezinfikují. Kromě toho můžeme podat heřmánkový čaj nebo do pusinky přikládat obklady ze silného heřmánkového odvaru.

Co na bolest bříška?

Kojenecké koliky často nedají spát celé rodině. Můžeme zkusit prevenci – vhodnou stravu kojící maminky bez nadýmavých a dráždivých pokrmů. To ale často nestačí. V takových případech pomáhají teplé bylinkové koupele připravené z heřmánku nebo levandule, také masáže bříška olejíčky s obsahem bylinných esencí.

Pomůže na bříško olej?

Lze vyzkoušet mátový nebo anýzový, mandlový či olej z černého kmínu. Důležité je, kterou bylinku bude pokožka miminka dobře snášet. Pokud jde o čaje, osvědčuje se fenyklový nebo anýzový, ty velmi dobře uvolňují plyny z trávicího traktu, tiší bolest a podporují trávení.

A jak na horečku?

Doporučuje se častější kojení, můžeme podat heřmánkový, šípkový nebo lipový čaj, ideálně po lžičkách. Na experimenty zde určitě není prostor, a tak je nejlépe držet se osvědčených a známých bylinek.

Za vyloženě „dětské“ bylinky se považují anýz, fenykl, šípek, ostružiník, jahodník či maliník.

Top bylinkou zůstává heřmánek, který pomůže miminku snad při všech potížích.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here