S bylinkami na migrénu. Které nám od migrény uleví?

zazvor migrena

Možná by vás ani nenapadlo, že i při neúnosných stavech při migrénách a nesnesitelných bolestech hlavy mohou pomoci bylinky. Migréna a bolesti hlavy nejsou nic příjemného. Nejlepšími bojovníky s těmito stavy jsou zázvor, skořice, devětsil, ale i prostý křen. Přinášíme tipy, jak předcházet těmto obtížím a také na jejich zdárné zvládání, pokud už nastanou.

Migrénu nevyléčíme

Nepříjemným faktem je, že migrénu nelze zcela vyléčit, migréna se dá pouze potlačit a pomoci si s tak, aby se záchvat bolestí takřka nevracel. Záchvatu obvykle předchází zvýšení množství stresového hormonu noradrenalinu, za čímž bývá nadměrný stres, strach, poruchy spánku či silné podněty z okolí (například ostré světlo).

Pomůže nálev i obklady

Můžete vyzkoušet doma připravený nálev: ve stejném poměru smíchejte levandulový květ, třezalkovou, rozrazilovou a bukvicovou nať a oddenek puškvorce. Zalijte vroucí vodou a pijte dva nálevy do poloviny skleničky před jídlem.

Kopretina řimbaba obsahuje partenolid, který působí proti stahování cév. Můžete žvýkat její čerstvé nebo sušené lístky.

Když už nastane záchvat migrény, lze si ulehčit vmasírováním směsi ze skořice. Stačí promíchat lžíci sezamového oleje, lžičku skořice a kardamonu. Necháte uležet, a poté mažete na bolavá místa.

Podobné účinky má obklad na týl z křenu selského oloupaný křen nastrouhejte na šátek, přidejte 3 lžíce teplé vody, šátek zabalte a přiložte na šíji. Nechte působit 2 až 10 minut.

Zázračný zázvor

Sami doma si pro komplexní léčbu migrény můžete uvařit výtečný čaj ze zázvoru a chryzantémy. Stačí zalít dva dílky zázvoru a jeden dílek chryzantémy a pít 2 až 3 hrníčky denně. Čaj tlumí bolest a odstraňuje nevolnost.

Uklidňující účinky má také tinktura z kozlíku lékařského. Čerstvý kořen nastrouhejte a zalijte lihem, nechte týden stát a následně užívejte 10 až 30 kapek denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here