Medvědice lékařská pomůže s obtížemi močového ústrojí

medvedice

Medvědice lékařská je stálezelený keř a řadí se mezi důležité urologické bylinky. Léčebných účinků má více, ale nejvíce je právě ceněna při problémech v oblasti ledvin a močových cest.

Medvědice lékařská (Arctostaphylos uva – ursi) je stálezelený keř, dorůstající 10 – 30 cm, řadí se do čeledi vřesovcovitých. Vytváří nízké, plazivé keříčky, které se pěstují ve vřesovištích či skalkách. Listy jsou drobné, lesklé a kožovité. Vykvétá od dubna do července drobnými, zvonkovitými květy narůžovělé až bílé barvy. Květy jsou nahloučené po 2 až 20.

Kořen je velmi dlouhý, až 100 cm, plazivé kmínky mohou dosahovat i 90 cm. Plodem jsou červené peckovice podobné brusinkám.

medvedice rostlina

Využití medvědice

Bylina je nejvíce ceněna pro silné účinky v oblasti ledvin a močových cest. Její účinek spočívá v dezinfekční a čistící schopnosti. Odstraňuje z ledvin a močových cest nebezpečné usazeniny a účinně působí proti původcům nemocí. Bojuje proti vzniku ledvinových kamenů. Je vhodná jak při mírnějších obtížích, tak jako doplňková léčba komplikovanějších problémů. Bývá součástí čajových urologických směsí. Samotná se užívá jen po omezenou dobu, zhruba 2 týdny, jinak může být toxická pro játra.

Její další použití:

  • detoxikuje tělo, pomáhá odplavovat toxiny z těla
  • přirozené diuretikum
  • urychluje hojení
  • antibakteriální účinek
  • napomáhá udržet přirozenou bakteriální rovnováhu ve střevech
  • napomáhá při dně, vylučuje kyselinu močovou z těla

Medvědice lékařská se sklízí po celý rok, nejvíce účinných látek má na jaře a na podzim. Využít ji můžeme jako studený macerát: 2 kávové lžičky se macerují přes noc ve 300 ml vody. Užívá se 3 – 5x denně.

Pokud ji připravíme ve formě čaje, můžeme do šálku přidat na špičku nože jedlou sodu. Účinný hydrochinon se uvolňuje jen při zásadité reakci moče. List medvědice účinkuje pouze při alkalické reakci moče.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here