Maria Treben – bylinkářka a spisovatelka, která měla s bylinkami osobní zkušenost

vlastovicnik
Zdroj foto: pixabay

Maria Treben: Možná všichni si vzpomenete na slavnou knihu Bylinky z Boží zahrady, která se v našich zemích rozšířila po roce 1989. Bylinkářka však vydala ještě další knihu, bylinky sama pěstovala a i na sobě zkoušela jejich účinky.

Život Marie Treben

Maria Treben se narodila jako Maria Günzel v Žatci jako jedna ze tří sester, jejichž otec byl majitelem tiskařského obchodu. Každé prázdniny trávila v rodině nadlesního, který ji naučil znát bylinky a jejich léčivé účinky. V roce 1917 jejich otec tragicky zahynul a rodina se přestěhovala do Prahy. Tady nejenže začala pracovat v redakci Prager Tagblatt, kde s ní spolupracoval i Max Brod, ale také se zde potkala se starou bylinkářkou, která jí poradila bylinky na vypadávání vlasů, čímž od mládí trpěla. A protože bylinky zaúčinkovaly, začala se jim Marie věnovat šířeji.

puskvorec
Zdroj foto: pixabay                      puškvorec

Dílo

Mezi její díla patří Bylinky z Boží zahrady a Moje léčivé rostliny. Všechna doporučení měla osobně odzkoušená, například sama vyráběla měsíčkovou mast. Svými knihami dosáhla světového věhlasu nejen v Čechách, ale i v Rakousku, Německu a Švýcarsku. Na druhou stranu se musela celý život bránit nařčením ze strany některých lékařů a farmaceutických firem. První kniha byla přeložena do 24 jazyků.

Její oblíbené bylinky

Kromě již zmíněného měsíčku byly jejími nejoblíbenějšími bylinkami jitrocel, třezalka, tymián, vlaštovičník, heřmánek, puškvorec, kontryhel a kopřiva. Také doporučovala jako všelék Švédské kapky.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.prirodniantivirotika.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here