Jak můžeme využít mandlový olej

mandle olej
Zdroj foto: envato

Z jader hořkých mandlí se zastudena lisuje mandlový olej, který má mnoho různých využití. Pojďme se na ně podívat trošku obšírněji.

Proč se lisuje z hořkých, a ne ze sladkých mandlí

Mandlový olej se lisuje z hořkých mandlí, protože ty nemají jiné využití. Obsahují totiž kyanovodík, který je pro člověka jedovatý. Při lisování však kyanovodík zůstane ve výliscích a nedostane se do oleje. Lisování ze sladkých mandlí by bylo velmi drahé, protože i cena těchto mandlí je vyšší.

Jaké má mandlový olej vlastnosti

Je velmi jemný, hodí se pro každý typ pleti, snadno se vstřebává, hezky voní, má zjemňující, změkčující účinky a vyživuje pleť.

Jak nanášet mandlový olej

Mandlový olej nanášejte na očištěnou, ještě trošku vlhkou pokožku, protože společně s vodou vytvoří pleťovou emulzi, která pokožku hydratuje. Vždy nanášejte olej jen v pár kapkách, to bohatě postačí. Olej můžete používat ráno i večer – ráno před nalíčením, večer po odlíčení a důkladném očištění pleti.

mandle
Zdroj foto: envato

Jak olej vylepšit

Je základem pro všechny další pleťové oleje, protože do něj můžete přidat bylinky nebo kapky éterických olejů podle toho, jakou máte pleť a co od ošetřujícího prostředku očekáváte.

Pro mastnou pleť přidejte pár kapek levandulového oleje, rozmarýnového oleje, citronového oleje, oleje z bergamotu nebo santalového dřeva.

Pro suchou pleť přidejte pár kapek geraniového oleje (z pelargonií), nebo arganového oleje.

Citlivou pokožku ošetřujte samotným mandlovým olejem a éterické oleje raději nepřidávejte, aby ji zbytečně nedráždily.

Pro zralou pokožku se hodí lískový olej a amarantový olej.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here