Jak podpořit lymfatický systém bylinkami

bylinkovy olej
Zdroj foto: pixabay

Lymfatický systém naše tělo potřebuje k tomu, aby se zbavilo škodlivých látek, a to jak těch, které do něj pronikají z vnějšího prostředí, tak i těch, které v našem organismu vznikají například v průběhu trávicího procesu. Fungující lymfatický systém zvyšuje naši obranyschopnost.

Z čeho se skládá

Lymfatický systém se skládá z brzlíku, sleziny, mandlí, kostní dřeně a lymfatických cév, které téměř kopírují krevní oběh.

masaz
Zdroj foto: envato

Jak poznáme, že Lymfatický systém není v pořádku

Pokud náš lymfatický systém nezvládá plnit svou funkci, můžeme to poznat například podle toho, že se nám hromadí voda, tuk nebo soli v těle. Nebo nedokážeme zvládnout příliš velké teplo. Jindy nám může být naopak zima, aniž by pro to byly vážné vnější důvody. K projevům poškození lymfatického systému se řadí i celulitida, dechové potíže nebo poruchy imunitního systému – snáze se nakazíme různými nemocemi.

Jak tedy Lymfatický systém podpořit

Z potravin dodáváme tělu ty, které obsahují vitamín A a zinek. Hodí se meruňky, dýně, dýňová semínka, dýňový olej, ovoce a zelenina obecně.

Výborná je masáž celého těla odspoda nahoru k srdci. Nejlepšími masážními oleji jsou levandulový, měsíčkový, rozmarýnový, grapefruitový, pelargoniový nebo cypřišový.

Vhodná je také reflexní masáž chodidel.

Pro ženy se hodí masáž prsou, protože i prsní žlázy souvisejí s lymfatickými. Masírujte prsa měsíčkovým olejem a přitom si proveďte samovyšetření. Je to nejlepší prevence vzniku rakoviny prsu.
bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here