I s rakovinou můžeme bojovat přírodními prostředky

Pokud uslyšíte diagnózu „rakovina“, asi se vám ze začátku spíš zhroutí svět. Ale nic není tak černé, jak se zdá. Rakovinných stadií je mnoho a každá rakovina je jiná. Někde po operaci pomůže chemoterapie, někde ozařování, ale vždycky dodržování následujících rad, které organismu celkově uleví.

Dieta

Při rakovině se doporučuje dieta bez masa – maso se dlouho tráví, zůstává dlouho v trávicím traktu, zatěžuje organismus. Naopak doplňte potraviny s vitaminy C a A a zinek. Vitamin C obsahuje ovoce a zelenina, vitamin A najdete v zelené zelenině, mrkvi, meruňkách, rybím tuku. Zinek je obsažen v mléce, vaječných žloutcích, fazolích a ořechách. Dále můžete denně pít čerstvý zeleninový vývar. Dalšími doporučovanými potravinami jsou cibule, čočka a brokolice.

Bylinky

Bylinkami, které pomáhají tělu bojovat s nádorovým bujením a s ponádorovými stavy, jsou: zelený čaj, rakytník, měsíček a aloe vera. Podívejme se na každou bylinku zvlášť, abyste věděli, na co ji použít.

Zelený čaj

Zelený čaj je čaj, který prošel minimální oxidací, zachovává si tedy mnoho léčivých látek, které nenajdeme například v čaji černém. Zelený čaj je proto považován za dobrou prevenci i léčbu rakoviny, i když vědecky podložené studie zatím chybí. Ale pravdou je, že ve východní části zeměkoule, kde je tento čaj velmi oblíben, je také menší výskyt rakoviny vůbec.

Rakytník

Rakytník má protinádorové a antidepresivní účinky, posiluje imunitní systém i odolnost proti stresu a podporuje detoxikaci. To vše je v boji s rakovinou zapotřebí. Nejlepším prostředkem proti rakovině je rakytníkový olej lisovaný ze semen, který užíváme až 4x denně po malých lžičkách.

Měsíček

Tato zázračná bylinka pomáhá především při rakovině ženských orgánů a také trávicího ústrojí. Pomůže nám měsíčková tinktura, kterou si jednoduše připravíme doma: 1 díl čerstvých či sušených květů měsíčku zalijeme 10 díly lihu z lékárny a necháme louhovat 14 dní, občas protřepáme. Potom scedíme a uchováváme v uzavřených skleničkách z tmavého skla. Užíváme denně 1 lžičku.

Aloe vera

aloe můžeme použít latex, gel či šťávu z listů. Všechny tyto formy obsahují aloe-emodin, což je látka protirakovinotvorná, protože působí proti rakovinným buňkám, zatímco normální buňky nepoškozuje. Druhou účinnou látkou jsou lektiny, které podporují růst normálních buněk, zatímco nádorových nikoliv. Všechny tyto rady je vhodné dodržovat i preventivně, aby se vám toto zákeřné onemocnění již nikdy nevrátilo. Držíme vám palce!   bylinkopedie nákup bylinek a produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here