Kopřivka a jak ji léčit. Vyzkoušejte několik tipů, které s léčbou pomohou

Trápí vás občas různé vyrážky, kopřivka apod.? A vy nevíte, co s tím? Příčina může být samozřejmě různá, většinou se jedná o nějakou alergickou reakci na jídlo, pyl, hmyzí štípnutí atd. Ovšem i tyto svědivé pupínky můžeme zahnat přírodní cestou.

Koupání v mořské vodě

Mořská voda je přirozeně protizánětlivá, však také jezdíme k moři, abychom byli zdraví. Pokud ovšem nejedete v dohledné době k moři, nezoufejte. Vyrobte si „mořskou“ vodu doma: Smíchejte litr vody se dvěma lžícemi soli a použijte k obkladům na postižená místa.

Roibos

Tento čaj má značné protizánětlivé účinky. Pokud vypijete denně až 1,5 litru roibosu, svědění i pupínky jako zázrakem vymizí.

Čaj z meduňky a heřmánku

Smíchejte 1 díl meduňky a 1 díl heřmánku, zalijte 250 ml vroucí vody, nechte cca 15 minut louhovat, sceďte a pijte až 3 šálky denně. Čaj zmírňuje svědění i stres, který se na vzniku kopřivky obvykle také nemalou měrou podílí.

Kopřiva

Kopřiva obsahuje látky, které mají mimo jiné detoxikační a protizánětlivé účinky na náš organismus. Můžete ji konzumovat ve formě čaje, který vyrobíte zalitím 1 lžíce kopřivových listů šálkem vroucí vody, necháte 10 minut louhovat, scedíte a pijete šálek denně. Také můžete konzumovat čerstvé mladé listy kopřivy, které použijete např. do salátu.

Olše

Listy a kůra olše mají rovněž protizánětlivé účinky. 2 lžičky sušené bylinky (listy, kůra, nebo obojí dohromady) zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 15 minut louhovat, sceďte a pijte po malých doušcích, dokud obtíže nezmizí.

Rybí tuk

Rybí tuk (a zejména omega 3 mastné kyseliny, které obsahuje) je posledním prostředkem, který působí protizánětlivě při výskytu kopřivky. Zkuste 2x denně sníst lžíci rybího tuku, nebo přidejte do jídelníčku tučné mořské ryby, jako je losos, makrela nebo tuňák.

Vsadíme se s vámi, že teď už vás kopřivka netrápí!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

 

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here