Uklidněte si psychiku přírodní cestou III aneb Léčba deprese

chmel lecba deprese

Již dvakrát jsme psali o bylinkách (přírodní antidepresiva), které nám pomohou při psychických nesnázích či dokonce léčí lehčí formy onemocnění nervové soustavy. Nejčastější je třeba léčba deprese. Výčet bychom rádi ještě o pár léčivek doplnili, podpory pro psychiku člověka totiž není nikdy dost…

Srdečník kvete drobnými kvítky, nicméně jeho mohutný vzrůst z něj dělá opravdu výraznou rostlinu. Zvláště pokud má i mohutné účinky na naši nervovou soustavu. Působí sedativně, tlumí bušení srdce nervového původu, napomáhá při úzkostech, neklidu či přepracovanosti. Svými účinky se podobá kozlíku, v některých případech ale může mít účinky ještě silnější!

Pro svůj krásný vzhled je často pěstovanou rostlinkou, ale má též výrazné léčebné účinky. Posiluje nervovou soustavu, rozveseluje celý organismus, má mírně antidepresivní (léčba deprese) a zklidňující účinky. Nedoporučuje se kombinace brutnáku s jinanem, česnekem, v době těhotenství a kojení.

Patří k oblíbeným okrasným květinám, ale své využití nachází i v léčitelství. Tlumí neurotické stavy neklidu, podrážděnost až hysterii, pomáhá od pocitů úzkosti a strachu, tlumí bušení srdce způsobené nervovým vypětím. K léčebným účelům se využívají nadzemní části bylinky, a to v čerstvém i sušeném stavu.

Pivaři by určitě zajásali, jak zdravý a léčivý je jejich oblíbený nápoj. Ano, chmel má uklidňující účinek nejen na psychiku, ale i na celý organismus člověka. V léčitelství se uplatňují chmelové šištičky, které se polykají.

Známá bylinka zvaná též „elixír života“, má schopnost uklidňovat celý organismus. Skvěle tiší rozbouřené nervy, zmírňuje nervozitu a pomáhá léčit orgány těla, které jsou již vlivem napětí postiženy chorobnými změnami. Lahodný meduňkový čaj můžete pít i několikrát denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here