Přírodní kosmetika z bylinek

zena kosmetika

Bylinky mají blahodárný účinek na pleť, vlasy, nehty a celkově na lidské tělo. Právě pro jejich jedinečné schopnosti jsou hojně využívány v kosmetickém průmyslu. Jejich vlastnosti se však dají využít i běžně v domácnosti – a to tak, abychom nemuseli utrácet astronomické části za drahé krémy, šampóny a další kosmetiku.

Bylinky vhodné na pleť

Jedinečnými účinky oplývá šípek, který je skvělý na suchou pleť a pomáhá ženám (i mužům) v boji proti vráskám. Šípkový olej si můžeme vyrobit doma, a to přidáním šípků do kvalitního oleje – mandlového či jiného. Takto vytvořenou směs necháme několik měsíců odstát. Šípkový olej také běžně zakoupíme v obchodech. V kosmetice se dá dobře využít i tymián, jež výborně čistí mastnou pleť. Maska z tymiánu odstraní šetrně nečistoty z pleti.  Hojivé účinky má i růže, která se proto se používá na drobná poranění pleti.

Bylinky na hýčkání pokožky

Zázračné schopnosti má levandule, která dokáže pleť rychle zklidnit. Můžeme ji přidat do domácího mýdla nebo ji dodat do koupele a nechat působit na tělo. Zvláčňující účinky mají také plátky růží ve vaně, či růžové olejíčky.

Péče o vlasy

Čím dál více kadeřníků se shoduje na tom, že chemické přípravky v drogériích často vlasovou strukturu více ničí, než jí prospívají. Vlasové vlákno se díky některým chemickým látkám tenčí a častěji se láme. Proto se někteří z profesionálů přiklánějí k biokosmetice.

Bříza je velkým hitem poslední doby. Březový odvar si taktéž můžeme snadno připravit doma. Listy kopřivy pomáhají proti lupům a zamezují vypadávání vlasů. S lupy také zatočí smetánka lékařská. Květ heřmánku je účinný v boji s mastnými vlasy, stejně jako podběl. Listy šalvěje se dají využít místo kondicionéru a květ růže velmi pozitivně ovlivní lesk vlasů, a navíc krásně voní.

Bylinek, které se dají využít v kosmetice je mnoho, jaké doporučujete vy?

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here