Jak se pomocí bylinek zbavit jizev

aloe vera na jizvy

Trápí vás nevzhledné jizvy na těle, zvláště tam, kde jsou dobře viditelné? V tomto článku bychom vám rádi poradili, jak se jich můžete zbavit doma pomocí výrobků z bylinek.

  1. Aloe vera

Aloe se považuje za královnu mezi rostlinami právě pro své léčebné účinky. Obsahuje až 160 zdraví prospěšných látek! Aloe je skvělá pro použití proti mnoha kožním problémům, včetně léčby jizev. Uklidňuje poškozenou pokožku, a zároveň ji pomáhá regenerovat. Nejlepšího výsledku dosáhnete přímou aplikací gelu, který se nachází v listu aloe vera. Gel naneste přímo na zjizvenou oblast a nechte alespoň půl hodiny působit. Aplikujte ideálně 2 – 3krát denně.

  1. Čajovníkový olej

Jde o úžasný přírodní prostředek pro léčbu jizev. Má antiseptické, antibakteriální a antivirové vlastnosti. Účinný je také při léčbě jizev pocházejících z akné. Lze jej vhodně použít ke zmenšení vystouplých jizev.

Smíchejte 2 – 4 kapky tea tree oleje s kokosovým olejem a potírejte postiženou oblast 2krát denně.

  1. Smilový olej

Smil lékařský je také skvělou volbou pro veškeré kožní problémy. Pomůže vylepšit vzhled a snížit vystouplou jizvu, dokáže upravit i její barvu směrem k barvě okolní pokožky.  Má také antibakteriální vlastnosti, a protože je i účinným antioxidantem, pomáhá předcházet zánětům a regeneruje poškozenou pokožku.

  1. Měsíčkový olej

Je výborným pomocníkem pro kožní potíže, dobře se hodí i pro masáž postižených oblastí. Účinný je na jizvy, ekzémy, rány či záněty. Můžete si zkusit vyrobit měsíčkový olej také doma!

Budete potřebovat:

  • 5 hrstí měsíčkových květů
  • 0,5 l olivového oleje
  • uzavíratelnou sklenici

Květy naskládejte do sklenice a zalijte olejem tak, aby všechny květy byly ponořeny. Sklenici uzavřete a nechte 14 dní louhovat. Poté olej přeceďte a hotový uchovávejte v suchu a chladu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here