Jarní hubnutí s bylinkami aneb Které bylinky jsou v boji s váhou skvělým pomocníkem

skořice

Chceme-li zhubnout, chce to hodně pohybu a konzumaci vyvážené stravy. Na druhou stranu máme k dispozici i bylinky na hubnutí, které pomáhají proces ztráty tělesné hmotnosti urychlit.

Skořicový čaj

Skořice nám pomůže k optimálnímu vybalancování hladiny cukru.

K přípravě čaje potřebujeme:

  • 1 lžičku mleté skořice
  • 1 kousek skořice vcelku
  • Vodu

Mletou skořici povařte ve vodě a vlijte do hrnku, do kterého vložíte tyčinku skořice. Nechte odstát zhruba 15 minut. Poté sceďte a pijte 1 až 2 šálky denně.

Zelený čaj se zázvorem

Dlouhé studie prokázaly pozitivní účinky zelených čajů na úbytek hmotnosti. Některé analýzy dokonce identifikovaly 3 nejdůležitější složky podpory procesu hubnutí – kofein, katechiny a theanin.

Kofein určitým způsobem urychluje metabolismus, což vede ke ztrátě tuku. Katechiny jsou sice považovány spíše za antioxidační flavonoidy, nicméně napomáhají snížit vstřebávání tuků přes střevní tkáně. Theanin zase pomáhá uvolňovat dopamin, tedy chemickou látku v mozku, která nás činí šťastnými a uvolněnými.

Jestliže čaj obohatíte ještě o plátek zázvoru, vylepšíte tak trávicí procesy.

Zelený čaj s jemně nasekaným nebo umletým zázvorem zalijte horkou vodou a louhujte zhruba 2 až 3 minuty. Pijte 1 až 2krát denně na lačno.

Černý pepř s citronem

Černý pepř obsahuje látku piperin. Některé výzkumy ukázaly, že právě piperin interferuje s geny řídícími tvorbu tukových buněk. Též snižuje hladinu tuku v krvi a zlepšuje vstřebávání živin, zatímco citronová šťáva napomáhá trávení.

Nápoj si vyrobíte z 1 sklenice vody a půlky citronu, do které dáte trošku pepře. Potom jej pijete vždy po jídle.

Ostropestřec

Je skvělou bylinkou pro čištění jater a odstraňování následků nezdravého životního stylu. Dokonce vás dokáže zbavit i malátnosti a únavy. Nejčastěji se užívá jako čaj.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here