Jak si zesvětlit vlasy přírodní cestou

bylinky vlasy
Zdroj foto: envato

Jak si zesvětlit vlasy bylinkami: Zatímco ztmavování vlasů je obvykle méně škodlivé i pomocí umělých barviv, protože ta se zjednodušeně řečeno nanášejí na vlas, zesvětlování vlasů pomocí umělých barev vždy více či méně vlas poškodí, protože proniká do něj. Ovšem s pomocí přírodních materiálů si můžete vlasy postupem času zesvětlit tak, abyste si je udržely zdravé. Některé metody vyzkoušela i moje prepubertální dcera, a tak mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že to funguje a má vlasy minimálně o odstín světlejší.

hermanek
Zdroj foto: envato               Heřmánek

Heřmánkový čaj nebo odvar

Heřmánkový čaj máte určitě ve své domácnosti k dispozici. Stačí uvařit si silnější odvar, například ze dvou sáčků nebo ze dvou lžic sypaného heřmánku, nechat 15 minut louhovat, přecedit a nechat vychladnout. Heřmánkový odvar potom použijte na poslední opláchnutí vlasů a již neoplachujte vodou. Za několik umytí hlavy budete mít vlasy prokazatelně světlejší.

citron
Zdroj foto: envato                        citron

Citron

Zatímco bělení zubů citronem se moc nedoporučuje, protože by mohl poškozovat zubní sklovinu, na bělení vlasů se citron hodí mnohem víc. Šťávu z jednoho citronu nařeďte šálkem vody a vmasírujte do mokrých (umytých) vlasů. Zesvětlování ještě podpoříte, když si půjdete vlasy usušit na sluníčko. Zesvětlení bude patrné již po první aplikaci.

olej
Zdroj foto: envato    araganový olej

Med, ocet a aragonový olej

Kombinace těchto látek zesvětlí vlasy velmi výrazně. Už samotný med by měl zesvětlující účinek, ale obě další látky jeho působení ještě podpoří. Smíchejte 1 lžíci aragonového oleje + 1 lžíci medu + 2 lžíce octa, důkladně promíchejte, a celou směs vmasírujte do vlasů po umytí. Nejlepších výsledků dosáhnete, když si vlasy zabalíte do folie a necháte působit přes noc. Ráno jen opláchněte čistou vlažnou vodou.

rebarbora
Zdroj foto: envato                        Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora dokáže zesvětlit tmavé vlasy, pokud ji uvaříte ve vodě a rozmixujete. Do směsi můžete přidat ještě skořici, která má rovněž zesvětlující účinek. Směs naneste na vlasy a nechte působit alespoň 2 hodiny, nejlépe pod folií. Poté vlasy smyjte a nechte volně uschnout.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here