Jak použít hřebíček jako bylinku

hrebicek olej
Zdroj foto: envato

Hřebíček používáme jako zahřívací koření v zimě – do svařáku, punče, pečiva. Ale hřebíček má také silné antiseptické účinky a hodí se dobře k léčení některých neduhů.

Co hřebíček léčí

Hřebíčekantiseptické a znecitlivující účinky, proto se používá zejména v zubním lékařství, kdy dokáže tlumit citlivost zubního nervu. Zároveň působí proti bakteriím a je vhodnou prevencí před paradentózou. Éterický hřebíčkový olej je vhodný pro aromaterapii, přidává se do mastí i kosmetiky, léčí průdušky a dýchací cesty, podporuje činnost srdce, zklidňuje žaludek, posiluje játra, působí jako antidepresivum. POZOR: Nesmí se používat ve velkých dávkách ani dlouhodobě!

hrebicek
Zdroj foto: envato

Jak si vyrobit hřebíčkový obklad na bolavé zuby

Hřebíčkový obklad na bolavé zuby si můžeme vyrobit i doma. Máme dvě možnosti: První spočívá v tom, že 3 hřebíčky zalijeme vroucí vodou v hrnečku, necháme vyluhovat 15 minut, poté přecedíme, vychladíme a do vychladlého nálevu namáčíme tamponky, které vkládáme do úst k nemocnému/bolavému zubu. Druhou možností je použít hřebíčkový éterický olej, kdy pouze kapku tohoto oleje nakapeme do sklenice studené vody a opět ponoříme tamponek a přiložíme na bolavé zuby.

Hřebíčková pleťová voda

Tato pleťová voda je vhodná na nečistou, mastnou, smíšenou či aknózní pleť. Jako základ použijeme růžovou vodu – cca 100 ml. Do ní nakapeme 4 kapky éterického hřebíčkového oleje a 4 kapky éterického levandulového oleje. Promícháme a přelijeme do lahvičky s rozprašovačem. Pleťovou vodu používáme ráno a večer na očištěnou pleť.

Hřebíčková mast

Hřebíčková mast je vhodná na revmatické bolesti. Stačí si koupit čistou kosmetickou vazelínu a do ní přidat několik kapek hřebíčkového éterického oleje. Nic nemusíte vařit, pouze promícháte. Mast nanášejte na postižená místa a nechte působit.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here