4 esenciální oleje jako léčba na akné

 

Velké množství lidí na celém světě trápí akné. Ve skutečnosti se akné týká 70-90 % celkové populace (mužů i žen). A současné studie ukázaly, že převládá akné u dospělých žen. A i když je taková spousta lidí, kteří musí řešit problémy s takto problematickou pokožkou, někteří z nich stále nevědí, co skutečně funguje. Spousta z nich se obrátí na dermatologa, který jim předepíše léčbu pomocí chemických přípravků.

Léčba pomocí chemických přípravků

Bohužel, pravdou je, že chemické přípravky obsahují vedlejší účinky nebo příliš nefungují. Proto je dobré, obrátit se na domácí léčbu akné, kterou lidé používali tisíce let. Toto řešení zahrnuje esenciální oleje, které vyřeší jádro problému a jsou jemné k pokožce. V jedné studii bylo prokázáno, že tea tree oil má šestkrát vyšší efekt na léčbu akné než placebo.

Akné – příčiny vzniku

Lidé jakéhokoli věku jsou ovlivněny občasnou tvorbou akné. Akné může být v některých případech bolestivé a tvoří nevzhledné pupínky na obličeji, hrudi, zádech a pažích. Pokud akné nebudete nijak léčit, může to vést ke vzniku jizev a také ke snížení vašeho sebevědomí. Hlavními příčinami vzniku akné jsou ucpané póry, bakterie, nadbytečná produkce mazu a zemřelé pokožky. Dalšími faktory jsou hormony, strava, vaše duševní pohoda (akné se vyskytuje, jste-li ve stresu) a určité medikamenty, jako jsou kortikosteroidy, androgeny, antikoncepční pilulky a lithium (mohou také zhoršit akné).

Akné u teenagerů

Určitě jste si všimli, že akné mají zejména teenageři. Proč tomu ale tak je? Může to být způsobeno genetikou, měnícími se hladinami hormonů, stresem nebo různé aktivity, které dráždí pokožku. Například tření ze sportovního vybavení a batohů může dráždit pokožku a způsobit akné na bradě, čele, čelisti, krku, hrudníku a zádech.

Proč používat esenciální oleje na léčbu akné?

Je důležité vědět, že chemické prostředky proti akné, které můžete koupit v lékárnách nebo drogeriích, mohou podráždit pokožku také jiným způsobem, což problém s akné ještě zhoršuje. Esenciální oleje mají sílu zabíjet bakterie přírodně. Některé esenciální oleje, které jsou vhodné na akné, jako je levandulový esenciální olej, navíc zjemňuje pokožku a chrání ji před různými podrážděními a stresem.

Ale akné není jen problémem teenagerů, objevuje se také u dospělých – zejména u žen. Mohou za to hormonální nerovnováhy, stres, spánková deprivace a další faktory. Některé druhy esenciálních olejů (jako je šalvějový nebo levandulový esenciální olej) odstraňují nejen akné, ale také jeho příčiny – stres, nespavost, rozrušení a vyvažují hladinu hormonů v těle. Jsou citlivé k pokožce a mají další přínosy, kterými mohou zkvalitnit vzhled pokožky.

Esenciální oleje na léčbu akné

1. Tea Tree esenciální olej

Mezi výhody čajovníkového (Tea tree) esenciálního olej patří antimikrobiální a protiplísňové vlastnosti. Spousta běžně dostupných přípravků na akné obsahuje čajovník, což je jenom důkaz, že čajovník opravdu proti akné funguje. Produkty z čajovníku snižují počty lézí u pacientů s akné, mají úrovně snášenlivosti, které jsou podobné jiným topickým léčbám, a mají antimikrobiální a protizánětlivé aktivity spojené s léčbou akné.

Pokud jste se rozhodli použít čajovníkový esenciální olej na léčbu akné, dejte 2-3 kapky na vatový tampon a naneste ho lokálně na postiženou oblast. Čajovníkový esenciální olej můžete přidat i do svého denního čisticího prostředku na obličej nebo tělo nebo jej dejte do rozprašovací lahve spolu s vodou a používejte na obličej i na celé tělo.

2. Levandulový esenciální olej

Levandulový esenciální olej může vaší pokožce poskytnout mnohé přínosy, díky svým antimikrobiálním a antioxidačním aktivitám. Zjemňuje a vyživuje pokožku – léčí akné, suchou pokožku a redukuje vznik černých teček a jizev po akné. Mezi další výhody levandulového esenciálního oleje patří schopnost snižovat stres a rozčilení, což jsou příčiny vzniku akné u dospělých. Navíc levandulový olej zlepšuje kvalitu spánku a poskytuje zdravou obnovu pokožku.

Pro použití levandulového esenciálního oleje na odstranění stresu použijte levandulový olej do svého rozprašovače a používejte jej ve svém domově nebo jej aplikujte přímo na své zápěstí. Použití na akné – levandulový olej můžete použít lokálně na postižené místo.

3. Esenciální olej ze šalvěje muškátové

Důležitý ester, který se vyskytuje v šalvějové šťávě, nazvaný linalyl acetát, snižuje zánět kůže a působí jako přírodní prostředek proti akné a podráždění kůže. Také reguluje produkci mazu na pokožce, což je další faktor spojený se vznikem akné. Šalvějový olej také omezuje růst a šíření bakterií, zmírňuje pocity stresu a úzkosti a podporuje hormonální rovnováhu.

Pokud chcete použít esenciální olej ze šalvěje na úzkost a stres, rozptylte 5 kapek šalvějového oleje v místnosti. Taktéž pomáhá proti neklidu a nespavosti, což jsou jen další faktory vzniku akné. Pokud chcete odstranit bakterie, které ucpávají vaše póry a způsobují akné, aplikujte 1-3 kapky na postiženou oblast.

4. Jalovčinkový esenciální olej

Jalovčinkový esenciální olej je přírodně antibakteriální, antimikrobiální a tvoří nejpopulárnější léčbu pro podrážděnou kůži a infekce. Proto se podává také jako domácí lék na akné. Mimo to má také detoxikační a stres redukující vlastnosti a chrání tělo před toxiny, které vedou ke vzniku akné.

Používejte 2-3 kapky jalovčinkového esenciálního oleje na léčbu akné. Lidé s citlivou pokožkou mohou smíchat jalovčinkový olej s kokosovým nebo jojobovým olejem před lokální aplikací.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here