Vypěstujte si vůni citrusů. Poznejte bylinky, které jako citrus voní

citron bylinky

Je velmi zajímavé, kolik rostlin voní jako citron či limetka. Jejich listy můžete použít do jídel, čajů nebo si udělat voňavou zahrádku jen tak pro radost.

  1. Meduňka citronová

Svědčí jí hodně sluníčka. Ačkoliv je silně aromatická, neláká žádné hmyzí škůdce a její bílé květy jsou oblíbenou včelí pochoutkou. Tento druh meduňky má intenzivní vůni citronu, chuť je ale sladší než vůně. Listy meduňky jsou častou ozdobou ovocných alkoholických i nealkoholických nápojů, skvěle se také hodí pro použití na ovocné a zeleninové pokrmy.

  1. Bazalka citronová

Bazalka si též potrpí na sluneční svit a pravidelné zalévání. Pokud vám bazalka vykvete, můžete použít i její květy – jsou nejen jedlé, ale i chutné. Citronovou bazalku můžete použít všude tam, kde obyčejnou bazalku.

  1. Verbena (Aloisie citronová)

Ze všech rostlin, které mají citronové aroma (voní jako citron), je verbena právě tou, jejíž vůně citronu je nejvíce podobná originálu. I verbena má ráda slunce a dobře zalévanou půdu. Lístky se používají pro přípravu čaje, jako přísada k drůbežímu masu, „mořským“ a zeleninovým pokrmům, a také jako ozdoba dezertů.

  1. Citronová tráva

Jde o jemnou trvalku s cibulovitými stonky a listy s fantastickou vůní. Citronová tráva je odolná proti suchu i proti přímému slunci, vypadá skutečně jako obyčejná tráva. Vydává jemnou a velmi příjemnou citronovou vůni, která dodá jídlům, a to především exotickým, thajským a asijským, jejich nevšední a zajímavou chuť.

  1. Citronová šanta kočičí

Šanta kočičí je, již podle názvu, velkým lákadlem pro kočky, které se kolem ní rády protahují, fascinovaně se o ni otírají a koušou ji s obrovskou chutí. Na vaší zahrádce doroste výšky asi 6 centimetrů a v polovině léta vykvétá. U šanty kočičí květy nepoužíváme, ale jinak se nejlépe hodí k přípravě lahodného čaje.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here