Bylinky pro suché vlasy. Pečujte o své vlasy přírodní cestou

  Reklamy v televizi se nás snaží přesvědčit o tom, že jakákoli oprava vlasů je možná již za jedno umytí. Ve skutečnosti to ale není pravda, obnova a léčba různých problémů s vlasy je dlouhodobý proces. Zakoupené šampony a jiné přípravky na vlasy mají ale tu moc, že dočasně mění vzhled vlasů (aniž by řešili problém, ke kterému jsou určeny, například mastné vlasy či roztřepené konečky). Suché vlasy jsou toho skvělým příkladem. Přitom ale existuje tolik přírodních léků, které můžeme využít. Několik z nich uvedeme níže. Je třeba mít na paměti, že používání bylin na ošetření vlasových problémů není jednorázová nebo rychlá věc. Existují bylinky, které způsobí, že se vlasy budou méně suché, ale nejsou trvalým řešením. Používejte co nejméně detergentů a chemických vlasových doplňků. Stimulujte pokožku hlavy přírodními oleji – rozptylte je pomocí přírodního štětce. Samozřejmě, že méně tepla z vlasových žehliček, kulem, fénu a dalších přípravků také pomůže. Vlasy můžete mýt některou z následujících bylin, abyste dosáhli zdokonaleného stavu vlasů.

Kořen lopuchu většího

Kořen lopuchu většího je nutností pro ošetření suchých vlasů. Je také užitečný jako lék na mnohá další onemocnění. Neexistuje důvod, proč to nezkusit! Tento kořen je dostupný v mnoha bylinných obchodech a prodává se také na asijských trzích pod názvem Gobo Root.

Kostival lékařský

Ačkoli užívání kostivalu lékařského vnitřně může být problematické, protože tato rostlinka je natolik silná, že může způsobit zažívací problémy a přispívat ke vzniku rakoviny, jeho zevní použití je zcela bezpečné. Kostival nese spoustu výhod jako lék na problémy kůže. Mimo to pomáhá urychlit uzdravení suchých vlasů i suché pokožky hlavy. Kostival roste velmi rychle, a proto jej můžete sklízet mnohokrát za celou vegetační dobu. Kostival vás zbaví suchých vlasů, stejně tak lámavosti vlasů.

Bezový květ

Bezový květ poskytuje mnohem více než jen sladkou příjemnou vůni. Použijte ji ve svém bylinném vlasovém šamponu, abyste získali osvěžující výsledek. Abyste měly zásobu bezových květů po celý rok, můžete si připravit šampon na celou sezónu, nebo si bezové květy zmrazit.

Šalvěj

Silná a uklizující šalvěj je užitečná na přípravu vlasových výplachů pro suché vlasy a suchou pokožku hlavy. Jemně jej vmasírujte do pokožky hlavy a poté do vlasů. Šalvěj pracuje na tom, aby vaše vlasy získaly lesk, který suchým vlasům často chybí.

Proskurník

Proskurník má schopnost změkčovat a zvlhčovat vlasy, což z něj činí zřejmou volbu právě pro suché vlasy. Stejně tak bude pečovat také o pokožku vaší hlavy. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here