5 bylinek do směsi na kouření můžou pomoci přestat kouřit úplně

  Bylinky nemusí být vždy užívány jen ve „zdravých“ formách. Určitě se shodneme na tom, že kouření není zdravé. Avšak různé bylinky mohou působit jako takový mezistupeň k tomu, že přestanete kouřit úplně. Člověk je sice závislý na nikotinu, některým lidem ale stačí pouze ten pocit relaxace, který u cigarety mají. Bylinkyhttps://bylinkopedie.cz/go/bylinky-manutea do směsi na kouření mohou být méně škodlivým způsobem, jak se uklidnit.

Divizna

Divizna je takový neutrální základ v každé bylinné kuřácké směsi. Přidává objem, má velmi lehký kouř a žádnou příchuť. Divizna se používá u kuřáků, kteří si chtějí navodit pocit přehlcení – není vhodná pro nekuřáky. Úplně suché listy budou vylučovat příliš mnoho kouře a budou mít drsnou chuť, proto do své směsi na kouření použijte sice suché listy, ale když jsou ještě velmi ohebné.

Malinový list

Malinové listy jsou jakýmsi tělem bylinné směsi na kouření. Dodávají cigaretám chuť. Do cigaretové směsi jej spolu s diviznou použijte ve velkém množství oproti dalším bylinkám. Použijte důkladně vysušené listy, které jsou lehce postříkané vodou, aby se trochu osvěžily. Nezapomeňte na to, že bylinky, které jsou příliš vysušené, chutnají drsně – u malin to ale neplatí, ty je potřeba vysušit důkladně (před použitím je ale postříkejte vodou a nechte je chvilku vodu absorbovat).

Šanta kočičí

Šanta kočičí přidává kouřící směsi určitou dávku relaxace. Je jemná a může být efektivní, pokud se snažíte zbavit touhy po tabáku. Šantu dejte do směsi jen v malém množství – závisí to ale na vkusu každého.

Šalvěj

Šalvěj je bylinka, která zvýší kouř vaší směsi. Mohou být použity všechny odrůdy šalvěje. Každá odrůda má svou jedinečnou chuť.

Meduňka lékařská

Meduňka přidá vaší směsi na kouření neobvyklou příchuť. Celému receptu prospívá tím, že vytvoří těžší kouř – avšak aromatičnost této rostliny může některé lidi odradit. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here