Tradiční české bylinky šalvěj, heřmánek a třezalka léči velmi účinně

hermanek

Obliba léčby takzvanou přírodní cestou pomocí bylinek stále stoupá, a proto se mnoho lidí vrací k tradičním a léty prověřeným bylinkám. Patří mezi ně zejména šalvěj, heřmánek a třezalka. Dnes se proto společně podíváme, v jakých případech se vyplatí aplikovat konkrétní bylinu.

Začněme se šalvějí

Šalvěj lékařská, jak zní její celý název má mnoho blahodárných účinku. Z tohoto důvodu se velmi často využívá k léčení nejrůznějších neduhů. Charakteristická je silná, kořenitá a hořká vůně. Uplatnění najde zejména při zánětech a bolestech krku, ústních dutin či problémem s chrupem. Dokonce pomáhá léčit drobná poranění v ústech. Její velkou výhodou je, že se dá užívat nejen vnitřně, ale i zevně. Výborně totiž působí jako desinfekce.

Nesmíme zapomenout na heřmánek

Heřmánek pravý je typická česká bylina, kterou poznáte podle bílých okvětních lístků se žlutým středem. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších léčivých rostlin, které v české kotlině můžete najít. Působí totiž opravdu všestranně a hodí se k vnitřnímu i zevnímu užití. Pozitivně působí proti zánětu, alergii, a dokonce funguje jako dezinfekce. Jeho čas nastane v případě nadýmání, křečí či střevních a žaludečních potížích. Heřmánek pak vyvolává uklidňující pocity, díky čemuž je velmi oblíbený.

A nakonec třezalka

Třezalka tečkovaná je též léčivá bylina, avšak přináší poněkud nepříjemné vedlejší účinky. Proto jsou její schopnosti mnohdy diskutabilní. Vhod vám přijde zejména v případech nespavosti, úzkosti či stavů deprese. Má též uklidňující účinky na lidský organismus, což mnohdy pomáhá v účinné regeneraci. Účinná je však také na chronické srdeční nemoci a obecně na krevní oběh. Rozhodně by ji ale neměli užívat lidé trpící cukrovkou a také ti, kteří mají velmi nízký krevní tlak či se u nich projevují pylové alergie.

Jak můžete vidět, na našem území se stále vyskytují velmi prospěšné a užitečné bylinky. Díky jejich nesporným léčivým účinkům by se měly užívat ještě více než doposud.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here