Nejsilnější bylinky proti stárnutí

Stárnutí je přirozenou součástí života. Bohužel, nikdo nemládne. Pokud patříte mezi aktivní lidi, existuje hned několik způsobů, jak stárnutí zpomalit. Nemusíte přitom dávat tisíce za plastické operace, zkuste méně invazivní formy. Značně vám pomůže zdravé stravování a pravidelný pohyb. Následujících pět bylinek vám může poskytnout obrovskou službu, abyste vypadali mladší.

1. Ženšen

Mezi dvě nejčastější formy ženšenu patří ženšen severoamerický a ženšen pravý. Oba dva jsou vynikající pro zpomalení procesu stárnutí, protože pomáhají tělu fyziologicky se přizpůsobit různým potřebám. To pomáhá potlačit účinky stresu na tělo. Zvýšená vytrvalost a zvýšená duševní a fyzická výkonnost jsou důležitými faktory zachování mládí.

2. Borůvky

Borůvky jsou malé modré plody, které jsou bohaté antioxidanty. Výzkum naznačuje, že právě díky antioxidantům mají borůvky svou neuvěřitelnou moc také v boji proti stárnutí – včetně potlačování vrásek a jizev. Také údajně podporují zdravé vidění a zdraví očí celkově – což je obzvláště výhodné pro ty, kteří mají zvýšenou pravděpodobnost makulární degenerace a kataraktu.

3. Gotu Kola

Tato rostlina pochází z Indie, Číny, Jižní Afriky a Indonésie. Říká se, že v těchto oblastech naší planety, byla gotu kola využívána již po tisíce let. Lidé ji často pili jako čaj, ale údajně se používá také při hojení ran, pro duševní bystrost a také na křečové žíly. Některé studie dokonce tvrdí, že tato rostlinka může podpořit spolehlivou paměť a být terapií senility.

4. Kurkuma

Toto žluté koření je už poměrně běžné. Má spoustu výhod – odborníci tvrdí, že je schopno odvrátit podráždění, které způsobuje degenerativní onemocnění. Kurkuma může také snížit oxidační stres. To znamená prevenci vrásek, jizev a dalších viditelných projevů stárnutí.

5. Vitamín D

I když se vlastně nejedná o bylinku, vitamín D může velmi dobře posloužit při zpomalování stárnutí. Protože vitamín D získáváme díky pobytu na slunci, můžeme si říci, že naše práce na bylinkové zahradě nám vlastně umožňuje nachytat co nejvíce vitamínu D. Ale pozor – příliš mnoho sluníčka způsobuje naopak předčasné stárnutí, takže dbejte na to, ať to nepřeháníte. Správné množství vitamínu D prodlužuje zdraví buněk, čímž redukuje znaky biologického stárnutí.

Jaké doplňky užívat?

Bylinky můžete používat samy o sobě, nebo také začleněné v různých jídlech. Abyste dosáhli pravidelného přísunu těchto proti-stárnoucích účinků, můžete si pomoci prostřednictvím doplňků potravin. Dalším způsobem jsou trávicí a systémové enzymy; tyto mohou opravdu být velkou pomocí v boji proti stárnutí. Důležité jsou také antioxidanty – účinky stárnutí jsou v podstatě účinky oxidačního poškození vyvolaného volnými radikály. Přestože neexistuje žádný způsob, jak zastavit čas, antioxidanty jsou silnými malými obránci, kteří pomáhají neutralizovat volné radikály a minimalizovat škodu, kterou způsobují.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here