Bylinky pro všechny typy pleti. Jaké se hodí na tu vaši pleť?

Každá žena má jiný typ pleti a tomu by měla uzpůsobit i výběr bylinek. Pokusíme se vám poradit pár bylinek pro každý typ, abyste si mohli zvolit tu pravou.

Suchá pleť

Suchá pleť má sklony k vysušování, může tvořit šupinky, loupat se, potřebuje promašťovat. Na suchou pleť platí z bylinek zejména levandule. Ta má totiž regenerační účinky (můžete ji samozřejmě použít i na jiné typy pleti a také na pleť zralou či stárnoucí). Ať již si pořídíte levandulový krém, levandulovou vodu nebo si jen uvaříte odvar z levandule, vaše pleť se vám odvděčí větší pružností, jemností a hebkostí.

Mastná pleť

Mastnou pleť si všichni dostatečně užijeme v období dospívání, ale některým zůstane i v dospělosti. Vyznačuje se tvorbou pupínků, akné. Ale má také jednu výhodu – později stárne a nejsou na ní tak brzy vidět vrásky. Musíme se o ni však také více starat. Pro mastnou pleť zvolte na prvním místě tymián – odvar z tymiánu čistí pleť, zejména zanešené póry, zbavuje pleť přebytečného mazu a příjemně hydratuje.

Další bylinkou, která vám pomůže s péčí o mastnou pleť, je máta. Mátový odvar se používá zejména při zánětech kůže a vyrážkách. Zklidňuje pokožku s akné.

Citlivá pleť

Citlivá pleť je ještě o něco složitější než pleť suchá. Vytvářejí se na ní červené skvrnky a podrážděná místa. Jsou vidět červené žilky. Pro citlivou pleť je nejdůležitější bylinkou meduňka. Meduňka citlivou pleť zklidňuje, léčí a hydratuje.

Ať již máte suchou, nebo citlivou pokožku, nezapomeňte na jedno: Pokožku je potřeba zvláčňovat i zevnitř. Dostatečně pijte – dobrá je obyčejná čistá voda, ale můžete zkusit i meduňkový čaj na noc. Pleť tak bude hydratována zvenku i zevnitř.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here