Bylinky, které pomáhají při porodu

malina
Foto: Karelj / Public domain

Bylinky: Dnes si řekneme o některých bylinkách, které mohou pomoci při porodu. Některé jsou vhodné již během těhotenství, jiné jsou zase v těhotenství zakázané, protože by mohly vyvolat potrat, ale při porodu mohou naopak pomoci.

Maliník, jahodník, ostružiník

Listí z těchto divokých plodin se hodí pít v posledním trimestru, nejvíce pak poslední měsíc těhotenství. Stimulují totiž dělohu a napomáhají rychlejšímu a hladšímu porodu.

kopriva
Foto: pixabay

Kopřiva

Kopřiva je vhodnou bylinkou po celé těhotenství, protože čistí krev a detoxikuje tělo. Je dobré, když je tělo maminky detoxikováno před porodem a připraveno tak lépe na zátěž, která jej čeká.

smldinec
Foto: No machine-readable author provided. Phyzome assumed (based on copyright claims). / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

Smldinec chlupatý

Smldinec chlupatý (Dioscorea villosa) je právě jednou z bylinek, kterou v žádném případě neužívejte v těhotenství – mohla by vyvolat potrat nebo předčasný porod. Při porodu, nebo když přenášíte, je však naopak vhodnou přírodní alternativou vyvolání porodu, stimuluje děložní stahy a tiší bolesti.

hermanek
Foto: pixabay

Heřmánek

Heřmánek tiší bolesti během porodu a můžete jej použít i jako aromaterapii (v tomto případě zkuste heřmánek římský).

materidouska
Foto: Jerzy Opioła / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

Mateřídouška obecná

Stejně jako smldinec dokáže vyvolat potrat i předčasný porod, a tak je vhodná spíše pro ženy, které přenášejí. I tak pijte jen jeden šálek denně.

medunka
Foto: Silar / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Meduňka lékařská

Meduňka je vhodná po celou dobu těhotenství, dokáže tišit bolesti i obavy z porodu, můžete ji popíjet zejména v první době porodní.

senna
Foto: Lalithamba from India / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

Senna

Senna alexandrina je přírodní laxativum, které vám pročistí tělo. V době před porodem se jedná o ideální bylinku. Pijte jeden šálek denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here