Bylinky na podzimní virózy aneb zbavte se kašle, rýmy i bolesti hlavy

Peppermint essential oil in a small bottle. Selective focus.
Zdroj foto. envato

Podzimní virózy: Podzim je pro řadu ve znamení příchodu viróz. Jak vyzrát na symptomy, které dokáží znepříjemnit běžné fungování? Sáhněte po bylinách, které pomůžou a na rozdíl od léků nedráždí žaludek. Udělejte to nejlepší pro své zdraví.

Silná trojice aneb máta, mateřídouška a lípa

Máta peprná posiluje přirozenou obranyschopnost, imunitní systém a napomáhá normální funkci dýchacího systému. Je vhodná k inhalaci. Rovněž pomůže při problémech se žaludkem. S bolestí hlavy si poradí mateřídouška. Ta pomůže i při problému s nespavostí, jakožto zvýšením obranyschopnosti organismu. Je taktéž vhodná při žaludeční nevolnosti i infekci dýchacích cest. Na podporu pocení i odhlenění je účinná lípa malolistá. Ta také uleví při bolesti hlavy a nespavosti. Je vhodná při zánětech, horečce i nachlazení.

coltsfoot or foalfoot flowers in the spring.
Zdroj foto. envato

Čaj z podbělu nejen na zahlenění

Pokud vás trápí zahlenění, tak si připravte čaj z podbělu, tj. vrchovatou čajovou lžičku květů nebo směs květů a listů podbělu přelijte 250 ml vroucí vodou a nechte krátce vyluhovat. Poté přeceďte a popíjejte. Čaj je dobrý nejen na problémy se zahleněním, ale také zklidňuje sliznice, pomáhá při kašli, zánětu průdušek i astmatu. Kromě toho bylina redukuje množství histaminu, což má pozitivní efekt na zprůchodnění dýchacích cest.

Účinná pomoc na bolest v krku

Bolest v krku patří mezi časté symptomy podzimního nachlazení. Dokáže potrápit. Není třeba sahat po lécích. Zde se vyplatí zvolit osvědčené byliny. Spolehněte se na heřmánek, který působí protizánětlivě a dezinfekčně. Zklidní tak i silnou bolest v krku a k tomu hojí i zánět. Ideální je, když si připravíte odvar na kloktání, tj. jednu lžičku heřmánku a jednu lžičku máty peprné, to přelít 250 ml vroucí vodou, nechat vyluhovat. Doporučuje se užívat mírně teplé a nejlépe každé dvě hodiny po celý den. Další skvělou bylinou je šalvěj, kterou můžete rovněž kloktat při bolestech v krku, zánětu horních cest dýchacích.

Zdroj: pozitivni-zprávy.cz, mojezdravi.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here