Jak na záněty uší? Vyzkoušejte bylinky

léčivé bylinky

Také trápí vás nebo vaše děti jarní záněty uší? Způsobují je bakterie a viry, a s těmi si dokáží mnohé bylinky snadno poradit. Ale pomůže vám i obyčejné kuchyňské koření, stačí jen vědět, jak ho dávkovat.

Nejlepší přírodní antibiotikum – lichořeřišnice

Ano, lichořeřišnice – pocházející až z daleké Jižní Ameriky – si dokáže poradit i se zlatým stafylokokem. A spojí-li se se šalvějí a myrtou, dokáže ve vašich uších doslova zázraky.

Připravte si po jedné lžíci od každé bylinky (v sušeném stavu, samozřejmě). Zalijte alkoholem tak, aby byly všechny části ponořeny, uložte na čtrnáct dní na suché a chladné místo. Poté přeceďte a používejte jako tinkturu do uší. Jako prevence postačí 2-3 kapky jedenkrát denně, v případě potíží dávku zdvojnásobte a kapejte si do uší 2-3 x denně.

Náš tip: Objevte jedinečné propojení šalvěje a dalších bylinek pod lahodným citronovoým závojem v tomto skvělém a chutném receptu na Citronové špagety.

levandule

Proti ušním zánětům pomůže i levandule

Stejně dobrý účinek má i levandule lékařská (Lavandula angustifolia). Budete potřebovat dvě lžíce čerstvé levandule nebo lžíci sušené. Zalijte alpou a nechte týden louhovat. Pokud si nechcete kapat přímo do ucha, namočte v levandulových kapkách vatu a vložte dovnitř. Ponechte na místě alespoň 20 minut, ale ne více než hodinu.

Jaro už zaklepalo na dveře, pak je tu kokoška pastuší tobolka

Jestliže se to všude okolo vás přímo zelená, můžete úlevu pro své uši získat hned. Natrhejte mladé stvoly kokošky pastuší tobolky (Capsella bursa-pastoris) a vymačkejte z nich šťávu. Tu pak aplikujte přímo do ucha. Stačí dvě až tři kapky dvakrát denně a dočkáte se zázraků. Bez nadsázky.

Při akutním problému přidejte jablečný ocet

Jestliže se bolest uší neodbytně hlásí o slovo, zkombinujte jeden z uvedených receptů s výplachy  jablečného octa. Nařeďte jablečný ocet s vodou v poměru 1:1, jemně nalijte do každé ucha malou lžičku a ihned naklopte hlavu tak, aby tekutina mohla rychle vytéci ven. Opatrně vysušte. Opakujte 2x denně po dobu akutních problémů. A nebojte se říct komukoliv o asistenci. Je to bezpečnější.

Náš tip: Jablečný ocet má mnohem více pozitivních účinků, proto by vám v kuchyni ani v domácí lékárničce neměl chybět.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here