Žaludeční vředy dnes trápí více lidí, než si vůbec umíme představit, a není to vždy příjemné onemocnění. Lidé se žaludečními vředy si obvykle nemohou dopřát všechna jídla jako zdraví jedinci, ale především často trpí krutými bolestmi. Ale dobrá zpráva je, že i žaludeční vředy je možné léčit pomocí bylinek. Tak pojďme na to.
Med
Máte-li žaludeční vředy, konzumujte med, a to nejlépe ten přímo od včelaře, který není ošetřený žádnými chemikáliemi. Med má silné protizánětlivé účinky a působí i na žaludeční vředy. Abyste dosáhli co nejúčinnější léčby, jezte lžičku medu před každým jídlem.
Mátový čaj
Při žaludečních vředech se osvědčuje také máta. Zalijte lžičku mátových lístků, nejlépe čerstvých, šálkem vroucí vody, nechte cca 10 minut louhovat, sceďte a pijte alespoň 1 šálek denně. Máta má zklidňující a dezinfikující účinky. Pozor: Pití mátového čaje se vyhněte pouze v případě, že současně trpíte na pálení žáhy.
Heřmánkový čaj
Na žaludeční vředy vyzkoušejte zklidňující a protizánětlivý heřmánkový čaj. Ten připravte zalitím jedné lžičky sušené bylinky 250 ml vroucí vody, nechte 10 minut louhovat, sceďte a pijte vždy ráno, nejlépe cca 30 minut před snídaní.
Lékořice
Lékořice je výbornou bylinkou, která dokáže tlumit žaludeční křeče. Čaj z ní připravíte zalitím půl lžičky sušeného nebo čerstvého kořene 250 ml vroucí vody, necháte cca 10 minut louhovat a po scezení pijte vždy několik doušků před každým jídlem.
Zelí
Zelí je skutečně zázračným prostředkem při léčení žaludečních vředů. Můžete pít šťávu z hlávkového zelí, a to až 1 litr denně, tato šťáva působí blahodárně i na léčení dvanácterníkového vředu. Zelí však můžete jít i čerstvé nebo kysané, protože výborně čistí a dezinfikuje celý trávicí trakt. Přejeme vám, abyste se žaludečních vředů zbavili jednou pro vždy!