Zdá se to jako příliš duchovní rituál a ve skutečnosti tomu tak také je. Vykuřování znají všichni věřící – vůni kadidla z kostela si odnesl každý z nich. Vonné tyčinky charakterizují i buddhistické chrámy po celém světě. Proč si kouřem nevyčistit i domov a nepřivést do něj dobré duchy?
Jak vykuřovat
Na vykuřování vašeho domova můžete zvolit tři různé způsoby:
- Bylinku nasušíte a nastříháte na kousky, dáte do misky (hliněné) a zapálíte na 20 až 30 sekund. Poté oheň uhasíte a necháte kouř působit v místnosti. Můžete misku i přenášet z místnosti do místnosti.
- Do aromalampičky dáte do vody nadrobno nařezané sušené bylinky, zapálíte a necháte působit.
- Svazek bylinek, které jsou opravdu pevně svázány, necháte usušit, poté zapálíte a oheň uhasíte – kouřem zase vykuřujte jednotlivé místnosti.
Jaké bylinky mají nejlepší účinek
Šalvěj je magickou a svatou bylinkou nejčastěji používanou k vykuřování například severoamerickými indiány. Použití šalvěje vyvolává klid a čistotu. Přináší také touhu po pravdě. Její působení na člověka očišťuje auru. Při použití v místnosti čistí vzduch od všeho zlého.
Vavřín (bobkový list) je bylinkou známou ze starověkého Řecka a používaly jej i bohyně v Delfách. Vavřín uvolní stres a zbaví vás úzkostí. Podporuje spánek a má silné očistné schopnosti.
Rozmarýn se používá při léčení strachu, depresí a melancholie. Vydává silnou vůni, která léčí všechno negativní. Dříve se přidával i do směsí kadidel.
Myrta je rostlina lásky. Přináší lásku, povzbuzení, krásu, čistotu a požehnání. Pomáhá ženám ke zvýšení plodnosti, ale také pomáhá zahojit staré duševní rány.
Máta přináší blahobyt a bezpečí. Také dodává lidem sílu bojovat s osudem. Zklidňuje a zkvalitňuje vibrace v prostoru a pomáhá k lepšímu zažívání.
Zdroje: www.mocvedomi.cz, www.ceske-bylinky.cz