Bylinky pro zdraví vašeho srdce

srdce
Zdroj foto: envato

Bylinky na srdce: Musíme si srdíčko chránit celoročně, nikoliv jenom na jaře. Při bolestech na hrudi mějte na paměti, že vás možná nebolí srdce fyzicky, ale psychicky – trápíte se nějakým starým příkořím, nosíte si v sobě domnělou vinu apod. Na všechny neduhy spojené se srdcem však můžete vyzrát pomocí bylinek.

Bylinky a čaje pro zdravé srdce

Na posílení se nejvíce hodí růže, levandule, hloh, máta, lněné semínko, čaj z listů maliníku a ostružiníku, květ kaštanu, lípa, černý bez, kozlík, rozmarýn, černý rybíz, srdečník (má podle srdce i své jméno) nebo kontryhel.

Čaj na oslabené srdce (nemocí fyzickou i psychickou)

Budete potřebovat sušené květy levandule, lípy a černého bezu. Všechny bylinky v poměru 1:1:1 smíchejte a lžíci bylinek zalijte vroucí vodou. Nechte 10 až 15 minut louhovat. Přeceďte a pijte teplé. Tento čaj nejen krásně voní a chutná, ale posiluje srdce při všech potížích. Můžete jej pít 2x denně, udělat si 14denní kúru a potom týden odpočinek. Bylinky však nemají žádné vedlejší účinky, takže se nemusíte bát dlouhodobějšího používání, pokud k němu máte skutečný důvod.

levandule
Zdroj foto: envato

Čaj proti bušení srdce

Máte-li problémy s bušením srdíčka, pak vsaďte na meduňku lékařskou. Hrst čerstvých lístků meduňky (nebo polovinu sušených) zalijte vroucí vodou, nechte 10 minu vyluhovat a sceďte. Pijte čerstvý čaj až 3x denně. Meduňka nemá žádné vedlejší účinky, proto můžete čaj pít dlouhodobě nebo vždy, když se potíže znovu objeví.

Aromaterapie pro srdce

A věděli jste, že srdíčko můžete léčit i aromaterapií? Vyberte si bylinky nebo éterické oleje z nich a použijte například aromalampu, ze které se budou pomalu uvolňovat. Vhodné bylinky pro aromaterapii jsou: jasmín, ylang-ylang, rozmarýn, bergamot, citron, kardamom, růže, levandule, máta, neroli nebo pelargonie.

 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here