Bylinky na horečku aneb snížení teploty přírodní a účinnou cestou

horecka
Zdroj foto: envato

Bylinky na snížení teploty: Vysoká teplota je běžnou tělesnou reakcí na infekci v těle. Existuje řada způsobů léčby, které je možné bez rizika nebezpečí aplikovat doma. Při vyskytnutí se tohoto problému, není třeba hned sáhnout po chemii v podobě léků, ani jiných přípravků z lékárny. Léčebnými prostředky jsou byliny v podobě čaje, odvaru apod. Které pomohou ke snížení horečky?

Byliny na horečku

  • Bez černý – užívá se zejména proti horečce, působí proti bakteriím a obsahuje veškeré důležité vitamíny. Bez rovněž zvyšuje odolnost proti infekcím dolních dýchacích cest. Je osvědčeným prostředkem na pocení. Nejúčinnější jsou květy. Postačí 2 čajové lžičky květů bezu černého spařit ¼ l vroucí vody a nechat 10 minut louhovat. Ideální jsou 2 šálky horkého čaje denně.
  • Lípa srdčitá – i u této bylinky jsou květy nejvíce účinným prostředkem na snížení teploty. Užívá se vnitřní formou v podobě čaje.
  • Meduňka – bylina, která snižuje horečku a podporuje natolik potřebné pocení.
  • Vrba bílá – zde je síla ukryta v kůře, kterou si lze nasbírat na začátku jara z mladých, cca tříletých vrb. Poté usušit co nejrychleji v troubě na 55 °C či na přímém slunci. Z vrby si připravíte čaj, kdy postačí 1 lžička kůry, kterou povaříte cca 7 minut ve 250 ml vody, necháte chvíli odstát a přecedíte. Můžete v nutnosti dosladit lžičkou medu. Užívejte po 1 lžíci každé 2 hodiny.
hermanek
Zdroj foto: envato
  • Zázvor – o zázvoru je známo, že zahřívá, podporuje pocení, má antiseptické, protizánětlivé účinky a ke snížení horečky se používá šťáva zázvoru koupelí či se přidává do vody na zábaly, ze strouhaného zázvoru se připravuje čaj. Nejúčinnější formou je odvar, kdy nastrouhaný čerstvý zázvor dáte do ½ litru vody a krátce povaříte. Horkým odvarem pak omýváte tělo, kůže se začne potit a tím následně ochlazovat.
  • Heřmánek – při horečce pijte čaj, ideálně připravený z čerstvého či sušeného heřmánku. Pokud byste neměli možnost a museli zakoupit, pak dejte přednost sypané formě než čaji v sáčcích. Čaj pijte 3x denně.
  • Sedmikráska – tato drobná rostlina dokáže pomoci při horečce. Ať už v čerstvém či sušeném stavu. Připravuje se stejně jako ostatní byliny, jako například heřmánek. A rovněž se doporučuje pít šálek 3x denně.
  • Šípky – čaj z šípků je vitamínovou bombou, v šípku je značný obsah vitamínu C, který je důležitý pro imunitní systém a taktéž v boji proti horečce a celkovému nachlazení. Zde postačí 2 čajové lžičky sušených a rozdrcených šípků nechat projít varem ve 200 ml vody, poté vylouhovat, scedit a ještě horký nápoj vypít.
  • Maliník – listy i plody maliníku dokáží úspěšně snížit horečku. Plody lze konzumovat a z lístků si připravit čaj. Můžete použít maliník v čerstvé či i sušené formě.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here