Bylinky, které vám pomohou při otěhotnění, když všechno ostatní selhává

hermanek
Zdroj foto: pixabay

Bylinky na otěhotnění: Zjistily jste, že z nějakého důvodu se vám nedaří otěhotnět, ačkoliv se o početí miminka snažíte poctivě už celý rok? Pak zkuste ještě bylinky, které odedávna pomáhaly ženám v této situaci. Mnoho bylinek totiž stimuluje ženské orgány, zejména ty reprodukční, a pomohou vám tedy stimulovat dělohu, aby se v ní oplodněné vajíčko uhnízdilo.

Které bylinky jsou vyloženě pro ženy

Některé bylinky mají přední místo v léčbě ženských potíží, tedy i neplodnosti. Patří sem především kontryhel, který posiluje dělohu, zabraňuje předčasnému porodu nebo potratu, pomáhá i při samotném otěhotnění. Tiší také bolesti při bolestivé nebo nadměrné menstruaci a kromě toho i nepříjemné pocity při klimakteriu. Druhou bylinkou, na kterou byste měly vsadit, je meduňka, která také tiší menstruační bolesti a stimuluje dělohu. Třetí bylinkou je pak šalvěj, a to především při nepravidelné menstruaci, kvůli níž se vám špatně počítají dny ovulace vhodné pro početí. Heřmánek tiší menstruační bolesti a pak jej můžete využít po porodu k celkové regeneraci. Sporýš lékařský ovlivňuje nejen dělohu, ale také vaječníky, jejichž činnost je velmi důležitá.

kontryhel
Zdroj foto: pixabay

Bylinné čaje k otěhotnění

Při snaze o otěhotnění můžete použít jak jednotlivé výše uvedené bylinky, tak také jejich směsi. Ale pozor: používejte vždy bylinky čerstvé, čaje sypané, nikoliv ty v nálevových sáčcích. Nejlepší bylinky jsou ty, které si samy v čistém prostředí nasbíráte, nebo zakoupíte v ověřených lékárnách a obchodech s bylinkami.

Čaj ke zdárnému otěhotnění

Tento čaj je doporučován již po generace k otěhotnění. Můžete si jej namíchat samy. Stačí vám k tomu 100 g kopřivy, 100 g třezalky, 100 g kontryhele, 50 g hluchavky bílé, 30 g měsíčku lékařského a 20 g natě řebříčku. Směs důkladně promícháme a 3x denně si uvaříme čaj tak, že čajovou lžičku směsi spaříme 250 ml vroucí vody. Pijeme po celý měsíc mimo menstruaci. Po vypotřebování dávky si uděláme 14 dní pauzu a poté pokračujeme stejným způsobem. Nezapomeňte, že čaj musíte pít delší dobu, aby se reprodukční orgány upravily, takže nebuďte zklamané, když hned neotěhotníte.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here