Jak pečovat v létě o nehty přírodní cestou

Natural woman cosmetics for hands made of lilac flowers and petals. Moisturize and soften the skin of the hands. Lilac flowers protrude from the sleeves of the arm
Zdroj foto: envato

Pečování o nehty v létě je obzvláště důležité, protože sluneční záření, voda a další faktory mají většinou negativní vliv na jejich zdraví. Pokud ale chcete o nehty pečovat opravdu s láskou, zkuste o ně pečovat pomocí bylinek a přírodních surovin.

Olejové koupele pro nehty

Namočte nehty do teplého oleje, jako je například olivový olej nebo mandlový olej, a to asi na 10 až 15 minut. Olej nehty hydratuje, zlepšuje jejich pevnost a stimuluje jejich růst. Můžete přidat také esenciální olej z levandule nebo rozmarýnu pro lepší vůni a přínosy těchto bylinek – jemnost, pevnost.

Bylinkové obklady

Připravte si silný výluh z bylinek, například z heřmánku, levandule nebo šalvěje, a nechte jej vychladnout. Do vychladnutého výluhu namáčejte vatové tampony a na pár minut je přiložte na nehty. Bylinky mají protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, které pomáhají uklidnit a ošetřit nehty a nehtovou kůžičku.

Koupel s mořskou solí

Připravte si misku teplé vody a přidejte do ní hrst mořské soli. Namáčejte nehty po dobu 10 až 15 minut. Mořská sůl pomáhá posilovat nehty, vyživuje je minerály a zlepšuje krevní oběh v okolí nehtového lůžka.

Beauty Hand of a woman with red flowers lies on table, pink paper background. Natural cosmetics product and hand care, moisturizing and wrinkle reduction, skincare
Zdroj foto: envato

Výživný nehtový olej

Připravte si vlastní nehtový olej smícháním mandlového oleje, ricinového oleje a pár kapek esenciálního oleje z citronu. Tento olej můžete aplikovat na nehty a nehtová lůžka a jemně je masírovat. Poskytuje hydrataci, vyživuje nehty a podporuje jejich zdravý růst.

Vyhněte se agresivním chemikáliím

V létě se vyhněte nadměrnému používání agresivních chemikálií na nehty, jako jsou laky a acetonové odlakovače. Tyto chemikálie nehty vysušují a oslabují je. Sázejte na přírodní nehtové laky nebo vybírejte produkty s méně škodlivými složkami.

Vyvážená strava

Také zdravá strava bohatá na vitamíny, minerály a bílkoviny je důležitá pro pevné a zdravé nehty. Proto do své stravy zahrňte ořechy, semena, luštěniny, čerstvé ovoce a zeleninu, které obsahují živiny pro podporu zdravých nehtů.

Noste ochranné rukavice

Pokud pracujete na zahradě nebo právě uklízíte domácnost, vždy noste ochranné rukavice, abyste chránili nehty před nadměrnou vlhkostí, chemikáliemi a jinými dráždivými látkami.

Všechny tyto rady by vám měly přinést krásné a pevné nehty během celého léta.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.zena.cz, www.promaminky.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here