Bylinky pro harmonickou menstruaci i v zimě

Glass teapot with herbal tea
Foto. envato

Asi všechny známe ten pocit, kdy se nám blíží menstruace, a ještě k tomu je zima. V chladu si naše tělo s bolestí poradí výrazně hůře než v teple. Proto se zkuste zaměřit na bylinky, které vám pomohou od bolestivé nebo nepravidelné menstruace.

Které bylinky pomáhají harmonizovat menstruaci

Na následujících řádcích uvádíme bylinky a rostliny, které byly a jsou tradičně používány kvůli úlevě od bolestivé nebo nepravidelné menstruace. Jsou to:

Heřmánek (Matricaria chamomilla): Heřmánek má protizánětlivé a uklidňující vlastnosti a může pomoci uvolnit svaly a zmírnit bolest. Výhodou heřmánku je to, že nemá žádné vedlejší účinky, a tak jej můžete používat dlouhodobě. Před a při menstruaci popíjejte 3 šálky denně.

Šalvěj (Salvia officinalis): Šalvěj byla odnepaměti používána k regulaci menstruačního cyklu a k úlevě od menstruačních bolestí.

Máta peprná (Mentha x piperita): Máta peprná může pomoci uvolnit svaly a zmírnit křeče spojené s bolestivou menstruací.

Řebříček (Achillea millefolium) je další tradiční ženskou bylinkou. Můžete jej používat čerstvý i sušený, čaj se dá popíjet před a při menstruaci, ale neměl by se pít dlouhodobě.

Hloh (Crataegu sspp.) je také tradičně používán pro úlevu od menstruačních problémů. Čaj připravíte z čerstvých nebo sušených plodů.

Kontryhel (Alchemilla vulgaris) je výbornou podpůrnou bylinkou proti silné menstruaci. Je to bylinka, která nemívá vedlejší účinky a navíc: kontryhelový čaj je opravdu chutný (chutná tak trochu po oříšcích).

Alternative medicine. Collection and drying of herbs. Woman holding in her hands a bunch of sage flowers.Herbalist woman preparing fresh scented organic herbs for natural herbal methods of treatment.
Foto. envato

Kontraindikace

Výše uvedené bylinky nemívají žádné vedlejší účinky a neměly by mít kontraindikace s léky. Je však třeba si uvědomit, že nemusí být pro každou ženu stejně účinné a že by měly být užívány s opatrností. Před začátkem užívání bylinek nebo jakýchkoli doplňků stravy obsahující bylinky byste se měli poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.

Zdravý životní styl

Pokud chcete eliminovat negativní stránky menstruace, měly byste kromě užívání bylinek dodržovat zásady zdravého životního stylu, včetně pravidelné fyzické aktivity a zdravé stravy, která rovněž může přispět k regulaci menstruačního cyklu a snížení bolesti. Procházky v lese pomáhají odvrátit pozornost od bolesti a přinesou vám úlevu. Někomu pomáhá i cvičení jógy nebo meditace. Celkově zcela jistě prospívá udržovat se v teple – teplé oblečení venku, zachumlat se do deky doma… Když vyzkoušíte všechny naše nápady, určitě přijdete na to, co nejvíce pomáhá právě vám.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.bylinkyprovsechny.cz, www.ireceptar.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty</

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here