Jak ulevit dceři s první menstruací – jak jinak než pomocí bylinek

divka
Zdroj foto: envato

První menstruace je vždycky takovým předělem v životě dívky a první, kdo by jí měl pomoci s pochopením toho, co se děje, by samozřejmě měla být její maminka. Když své dceři pomůžete i fyzicky, aby ji menstruace např. tolik nebolela, věřte, že vám bude i v pubertě víc věřit.

Čeho se vyvarovat

Nejprve vám ale musíme sdělit, čím byste raději menstruaci léčit neměli. Ano, je to hormonální antikoncepce. A neměli byste jí léčit ani akné a jiné doprovodné projevy pubertálního věku. Antikoncepce je totiž jen a hlavně proti početí a malým holčičkám, které ještě nemají pohlavní život, se nehodí. Navíc má mnoho vedlejších účinků (embolie apod.).

kopriva
Zdroj foto: envato                               Kopřiva

Vsaďte na bylinky

Tak jako vy, když máte bolestivou menstruaci nebo PMS, uděláte si například čaj z dubové kůry nebo řebříčku, i vaše dcera může pít bylinky. Vyberte jí ale bylinky jemnější, jako je například kontryhel, jahodníkové list, sedmikráska, heřmánek nebo hluchavka. Z těchto bylinek můžete uvařit čaj i samostatně, ale nejlepší je po 1 dílu od každé, zalít vroucí vodou, nechat 15 minut louhovat a pít scezené 2x až 3x denně. Čaj je možné přisladit medem. A jeho hlavním účinkem je zmírnění nepravidelné menstruace.

Při bolestivé menstruaci může dívka pít čaj z kontryhele, hluchavky a řebříčku. Opět po jednom dílu od každé bylinky zalijeme vroucí vodou, necháme 15 minut louhovat a pijeme 2x denně.

Pro doplnění železa

Než si tělo dívky na menstruaci zvykne, může někdy trpět chudokrevností (anémií), tj. nedostatkem železa, které s krví odchází z těla. Na doplnění železa může vaše slečna pít čaj z kopřivy. Na jaře čerstvou kopřivovou šťávu a v zimě pojídat sušené meruňky (nesířené).

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here