Jaké bylinky čistí střeva

medunka
Zdroj foto: envato

Střeva míváme zanesená kvůli různým prohřeškům proti zdravé výživě – nadbytkem cukrů, tuků atd. Ale se vším se dá něco dělat a pomocí bylinek můžeme vyčistit i střeva.

Proč jsou důležitá střeva

Umožňují zažívání a vstřebávání důležitých látek, vitamínů a minerálů do těla, ale také jsou známkou naší imunity. Zanesená a nesprávně pracující jsou většinou spouštěčem oslabené imunity. Proto je důležité střeva chránit a pravidelně je čistit.

Kdy je nejlepší období pro čištění střev

Po pravdě – střeva bychom měli udržovat v pořádku po celý rok. Ale nejlepší období na čištění střev je jaro (po zimě) a prosinec/leden (po Vánocích).

boruvky
Zdroj foto: envato

Které bylinky pomáhají střevům

Je dobré využít tyto bylinky: borůvky, majoránka, česnek, fenykl, řebříček, měsíček, listy ostružiníku, saturejka, heřmánek, meduňka, máta, oman, popenec, sporýš lékařský, dobromysl, mochna husí, libeček, šalvěj, hřebíček, bobkový list.

Bylinky na průjem

Jednou z velmi častých poruch střev je průjem. Průjem vzniká tak, že se příliš mnoho tekutin přesune do tlustého střeva. Stolice pak není dostatečně zahuštěná. Bylinky, které s tímto problémem pomáhají, jsou zejména borůvky – čerstvé, sušené (stačí hrst borůvek rozžvýkat), čaj ze sušených borůvek, dále ječmenné kroupy a čaj z nich, také mochna nátržník, čaj z dubové kůry (nechte louhovat max. 10 minut, delší louhování je spíše na vnější použití), nebo čaj z listů ostružiníku.

Aromaterapie pro zdravá střeva

Možná se vám to na první pohled nebude moc zdát, ale střeva lze léčit i pomocí aromaterapie. Sežeňte si éterické oleje např. z anýzu, bazalky, bobkového listu, šalvěje, skořice, máty, rozmarýnu, koriandru, majoránky, fenyklu nebo jalovce. Pár kapek nakapejte do aromalampy a vdechujte. Nejlepší je kombinace aromaterapie a terapie pomocí čajů výše uvedených, tak se pročistíte rychle, šetrně a jednoduše.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here