Bylinky andělské čili svaté

Takto označujeme léčivky, které mají anděla ve svém názvu. Bylinky bývají také pojmenovávány podle některých „svatých“, například po svatém Janovi, Petrovi nebo Barboře.

andělské bylinky

Andělika lékařská

 

Andělika je statná aromatická rostlina účinná především při problémech se žaludkem.

V minulosti byla používána jako protijed. Využívá se kořen bylinky, ten je častou přísadou žaludečních likérů. Andělika pomáhá také při revmatismu a při psychických potížích, podporuje vykašlávání, mírní křeče, vyvolává menstruaci a celkově odstraňuje toxiny z těla.

 

Prvosenka jarní

 

Prvosenka, známá též jako petrklíč, je bylinou svatého Petra. Pomáhá proti kašli, horečce, chřipce a nachlazení, léčí nejrůznější nemoci dýchacích cest a podporuje pocení.

Bohužel je prvosenka jarní chráněnou rostlinou, takže ji nelze sbírat volně rostoucí v přírodě. Pokud je to možné, měli bychom alespoň pár rostlinek pěstovat na zahrádce.

 

Svatolína cypřišová

 

Svatolína je žlutě kvetoucí rostlina se silným aroma, kterým dokonce odpuzuje hmyz.

V sušené podobě se používá proti molům. Ničí také parazity žijící ve střevech, nicméně vnitřní užívání této bylinky se moc nedoporučuje. Zevně je však výborná ke koupelím proti revmatismu, lupénce či ekzému.

 

Barborka obecná

 

Barborka je rostlinou zasvěcenou svaté Barboře. Podobá se hořčici svými drobnými žlutými kvítky, lístky se dají jíst a chutnají podobně jako řeřicha. Je v nich obsaženo velké množství vitamínu C a betakarotenu. Tato bylinka je močopudná, čistí krev a povzbuzuje chuť k jídlu. Užívá se pouze ve své čerstvé podobě, nejlépe jako salát.

Třezalka tečkovaná

 

Třezalce se říká „bylina svatého Jána“. Asi nejznámější je její účinek na zlepšení psychického stavu a protizánětlivé účinky. Léčí se s ní i takové choroby, jako je roztroušená skleróza či obrna.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here